Na czym opłaca się oszczędzać?Nasze babcie oszczędzały przy wykorzystaniu skarpety. Gromadzone tak środki nie zarabiały na siebie, było im miło, ale nie zawsze bezpiecznie. Skarpetę ukryta na dnie szuflady, pod łóżkiem czy głęboko w bieliźniarce mógł znaleźć potencjalny złodziej. Utrata odłożonych pieniędzy gwarantowana, o żadnych zyskach nie wspominając. Dzisiaj oszczędza się zupełnie inaczej. Konta i lokaty bankowe, na których systematyczne oszczędzanie było możliwe jeszcze do niedawna, stały się produktami mało atrakcyjnymi. Dzisiaj wielu oszczędza dzięki funduszom inwestycyjnym. Ich szeroka oferta sprawia, że coraz większa liczba osób decyduje się na taki sposób pomnażania oszczędności.

Akcje i obligacje

Akcje, obligacje i udziały wiążą się z terminologia maklerską i giełdową. Jeśli nie mamy czasu zdobywać wiedzy na ten temat, warto skupić się i wziąć pod uwagę fundusze inwestycyjne. Nie musimy znać rynku ani jej specyfiki, by dzięki nim zarabiać. Powierzając danemu funduszowi inwestycyjnemu nasze pieniądze, dajemy mu możliwość swobodnego dysponowania nimi. My na ich ulokowanie nie mamy żadnego wpływu. Jednak nie powinno nas to martwić. Ich lokowaniem zajmują się specjaliści, posiadający wiedzę i doświadczenie. Ich obowiązkiem jest tak, lokować nasze pieniądze, by przyniosły one oczekiwany zysk. Straty powinny być minimalne lub żadne.

Fundusz parasolowy

Fundusz parasolowy jest takim właśnie funduszem inwestycyjnym. Gwarantuje zyski, minimalizując straty. Wręcz zapewnia nam ochronę przed nimi, na zasadzie gwarancji dawanej nam przez fundusz. Na takiego rodzaju produktach finansowych oszczędzanie jest pewne. Dodatkowo istnieje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Przy niewielkim ryzyku to dobry sposób na pomnażanie oszczędności. To zdecydowanie lepszy sposób niż babcina skarpeta, konto czy lokata w banku. Na rynku oszczędności liczą się zyski, a fundusze inwestycyjne są ich gwarancją. Warto więc oszczędzać i zarabiać na oszczędnościach. Warto wykorzystywać możliwości, jakie dają fundusze inwestycyjne. Możliwości te są ogromne. 

Dodaj komentarz