Na jaki samochód się zdecydowaćPrzy zakupie samochodu należy podejmować decyzje bardzo dobrze przemyślane, które nie mogą być wynikiem impulsu. Trzeba przeanalizować swoją sytuację materialną i zdecydować na jaki samochód można sobie pozwolić i nie ważne jest to na jaki pojazd stać nas w obecnej chwili, ale czy będziemy go w stanie utrzymać w najbliższej przyszłości, ponieważ pieniądze trzeba wydać nie tylko na zakup, ale również ubezpieczenia samochodowe oraz inne koszty.

Ludzie często popełniają błąd polegający na tym, iż kupują zbyt dobre samochody, które są za drogie w utrzymaniu i w konsekwencji muszą oni je sprzedać po pół roku użytkowania, a jest to minimalny czas jaki musi upłynąć od zakupu, by nie płacić podatku od sprzedaży. Analizując swoje finanse pierwszorzędną rolę powinien odgrywać silnik, jaki jest w samochodzie. Znając jego dane łatwo będzie można obliczyć ubezpieczenia samochodów, które będziemy mieli na oku.

Koszta polisy

Trzeba pamiętać, że im większa pojemność silnika to tym więcej będzie nas kosztowała polisa oc, gdyż wysokość jej składek jest właśnie obliczana od wielkości silnika. Duży wpływ na ubezpieczenia oc ac ma oczywiście również wartość pojazdu, rocznik oraz to czy jest bezwypadkowy. Istotną rolę odgrywa również staż kierowcy i to czy prowadzi samochód w sposób bezpieczny (nie spowodował dotychczas żadnego wypadku ani kolizji). Tanie oc można bardzo łatwo znaleźć, więc z tym nie będzie wielkich problemów.

Wybór silnika

Kolejną ważną decyzją będzie rodzaj silnika, czy będzie to pojazd napędzany benzyną, olejem napędowym tudzież gazem, co w przeliczeniu na złotówki opłaca się najbardziej, gdyż gaz kosztuje niespełna 2,5zł kiedy ceny innych paliw sięgają 5zł 30gr i jest to zdecydowanie za dużo jak dla polskich kierowców, którzy nie zarabiają zbyt wielkich pieniędzy. Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na montowanie butli gazowych i przeróbkę silnika, ponieważ jeżeli jeździ się dość często to koszty montażu się szybko zwracają. Jeżeli chcesz oszczędzić to kupuj samochód w gazie, ponieważ nawet oc najtaniej nie pozwoli oszczędzić Ci na benzynę.

Dodaj komentarz