Z roku na rok według statystyk dramatycznie rośnie liczna nieszczęśliwych wypadków, nie tylko komunikacyjnych, dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie swojego życia, jak i życia najbliższych, by uchronić się przed konsekwencjami przykrych zdarzeń.

W tek kwestii pomagają ubezpieczenia, które gwarantują wypłatę środków zarówno w przypadku śmierci, zdarzenia losowego, jak i na leczenie na wypadek nagłego zachorowania. Możliwości jest wiele tak samo, jak towarzystw ubezpieczeniowych, które dobiorą produkty dopasowane do potrzeb każdego klienta. Konkurencja nawet w tej dziedzinie jest silna, więc by wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie, warto najpierw skontaktować się z kilkoma agentami, którzy szczegółowo przedstawią ofertę.

Duże zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi

Prócz ubezpieczeń na życie ogromnym zainteresowaniem cieszą się fundusze inwestycyjne, które są bardzo dobrą alternatywą dla lokat oferowanych z kolei przez banki. Zainwestować można nawet najmniejszą sumę, która z czasem na pewno przyniesie dobry zysk. Fundusze inwestycyjne zamknięte nie są jednak przeznaczone dla każdego zainteresowanego. Obciążone są dużym ryzykiem straty, jak i nie można nabyć ich w każdej chwili, lecz tylko w określonym czasie. Przy takiej inwestycji płynność finansowa jest znacznie ograniczona, klient nie może swobodnie dysponować pieniędzmi. Oczywiście posiada też szereg zalet, gdyż mimo ryzyka można zarobić naprawdę duże pieniądze, lecz najpierw trzeba mieć solidny wkład początkowy, dlatego ten rodzaj funduszy cieszy się uznaniem wśród bogatszej części społeczeństwa.

Kontakt z doradcą

Nie warto inwestować w ciemno, dlatego przed podjęciem decyzji o wpłacie pieniędzy na fundusz warto wcześniej zdobyć stosowną wiedzę, na jakich zasadach działają, na jaki okres są powierzane finanse oraz jaki zyski i straty mogą się pojawić. Doradca z tego zakresu powinien ustalić z klientem plan inwestycyjny, jak i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. W przypadku, gdy budżet niestety jest skromny, lepiej uwagę skupić na funduszu otwartym, który jest mniej ryzykownym posunięciem, a także przyniesie dobre rezultaty. W wielu przypadkach dodatkowo można nabyć polisę ubezpieczeniową, która oczywiście nie wyklucza zysków. Temat funduszy, jak i polis ubezpieczeniowych jest bardzo obszerny i niestety dość skomplikowany, zwłaszcza dla osób, Które nie mają w ogóle rozeznania w sprawie. Powinny one przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów najpierw zdobyć wiedzę bądź poprosić o pomoc doradcę inwestycyjnego, dla własnego bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz