Chcąc prawidłowo zadbać o swoje zdrowie, a nawet życie nie wystarczy tylko ubezpieczenie, jakie oferowane jest przez zakłady pracy. Fakt daje ono dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, finansuje pobyt w publicznych placówkach medycznych, lecz jeśli zajdzie konieczność specjalistycznego leczenie trzeba będzie stać w długich kolejkach.

O odszkodowaniu za uszczerbek na zdrowiu także będzie można jedynie pomarzyć. Czasem ubezpieczenia grupowe, jakie opłacane s przez pracodawców gwarantują wypłatę świadczeń na poczet odszkodowania, lecz są to niestety bardzo niskie sumy, które nie pomogą w prywatnym leczeniu. Najlepiej jest wykupić sobie dodatkową polisę, prywatną, która będzie zawierała w sobie abonament medyczny. Wtedy będzie można liczyć, iż pobyt w szpitalu nawet prywatnym, jeśli zajdzie potrzeba będzie możliwy bez płacenia wysokich faktur za takie świadczenia.

 Opłacanie składek

Wypadki się zdarzają, nie koniecznie z winy poszkodowanego, więc dodatkowa gwarancja prawidłowej ochrony życia przyda się jak najbardziej. Wiele osób, które nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia z racji finansów. Składki niestety trzeba opłacać regularnie, by w razie potrzeby pieniądze mogły zostać wypłacone. Nie są to wysokie sumy, bo kwartalnie jest to około dwustu złotych czasem mniej, lecz dla niektórych taka suma jest znacznym obciążeniem. Niestety takie osoby w tragicznych dla nich sytuacjach często pozostają same sobie. Dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli popularnie zwane NNW, niesie za sobą wiele dobrego, warto, więc mimo niskiego budżetu odłożyć finanse na ten cel, by spać spokojnie i w razie wypadku czy innego zdarzenia nie obciążać rodziny dodatkowymi problemami.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego

Przy wyborze najlepszego ubezpieczenia, które nie będzie kosztowało fortuny, pomoże kalkulator ubezpieczeniowy, który obliczy dokładnie wysokość składki. Jest produktem całkowicie bezpłatnym i nie zobowiązuje do późniejszego zakupu sprawdzanego produktu, więc można korzystać z niego do woli. Na pewno jasny obraz sytuacji pomoże podjąć tę trudną decyzję. Pomocna okaże się również rozmowa z agentem, bądź wyszukiwarka polis dostępna na stronach internetowych. Wystarczy poświęcić chwilę czasu by ubezpieczenie na wypadek śmierci, NNW czy pakiet medyczny był w zasięgu ręki. Krótko mówiąc, osoby, które ubezpieczają się dodatkowo nawet na niskie kwoty, działają rozsądnie zwłaszcza, iż można dzięki temu zapewnić dodatkowa ochronę dla najbliższych członków rodziny. Trzeba szanować życie i zadbać o niego jak najlepiej.

Dodaj komentarz