Ubezpieczenia popularne w PolsceZaglądając w statystyki śmiało można stwierdzić, że Polacy są coraz bardziej świadomym narodem, jeżeli chodzi o rynek ubezpieczeń. Na podstawie przeprowadzonych badań wyraźnie widać, że nie wykupujemy większe pakiety ubezpieczeniowe niż to miało miejsce jeszcze dziesięć lat temu. Oczywiście nie ma się co cieszyć patrząc na wzrost wykupionych ubezpieczeń OC, ponieważ jest to obowiązek każdego właściciela pojazdu mechanicznego, a tych z każdym rokiem przybywa w naszym kraju.

Kiedyś średnio na rodzinę przypadał jeden samochód, natomiast dzisiaj niemal każdy pełnoletni członek familii z prawem jazdy ma własne auto. Podobnie nie ma się co cieszyć z rosnącego zainteresowania ubezpieczeniami nieruchomości, ponieważ te budowane bądź kupowane z pomocą kredytu bankowego muszą zostać w jakiś sposób zabezpieczone na wypadek zniszczenia. Na szczęście nie tylko te dwa ubezpieczenia cieszą się rosnącą popularnością. Swoje miejsce w rankingu znalazło również ubezpieczenie NNW, które jest całkowicie dobrowolne, a mimo to coraz więcej osób się na nie decyduje. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się nam coś przytrafić, a w razie czego lepiej móc liczyć na pokaźną rekompensatę poniesionych szkód niż fundować całą rehabilitację oraz powrót do zdrowia z własnych pieniędzy, a na NFZ nie ma co nawet liczyć. Ostatnimi czasy popularne stają się także polisy na życie, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie finansowe rodziny w razie śmiertelnego wypadku matki lub ojca dzieci.

Szczególnie dużym popytem owa polisa cieszy się wśród ludzi wykonujących niebezpieczne zawody, które wiążą się z dużym ryzykiem. Jako ostatnie spośród najpopularniejszych ubezpieczeń w naszym kraju wymienię usługi Assistance, które są najczęściej powiązane z mieszkaniami bądź samochodami. W ich ramach właściciel pojazdu w razie wypadku może liczyć na darmowe odholowanie samochodu do mechanika, pojazd zastępczy oraz szereg innych usług. Jeżeli chodzi o domy to w zakres usług wchodzą naprawy, które wiążą się z wezwaniem elektryka, hydraulika czy też innego specjalisty. Wciąż wiele osób jednak nie decyduje się na nieobowiązkowe ubezpieczenia, a jako wymówkę używają braku dostatecznych środków finansowych. Myślę jednak, że odpowiedni pakiet ubezpieczeń powinien być priorytetem i trzeba tak wyważyć domowy budżet, aby mieć możliwość jego wykupienia.

Dodaj komentarz