Bardzo wielu z nas ceni sobie białe szaleństwo na stokach. W poszukiwaniu doskonałych warunków narciarskich bardzo chętnie wyjeżdżamy za granicę i odwiedzamy Alpy albo Dolomity.

Oprócz chęci do przeżycia wspaniałej przygody warto zabrać ze sobą również ubezpieczenie na narty.

Za granicą przydadzą nam się:

-pokrycie kosztów leczenia

-następstwo nieszczęśliwych wypadków

-odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

-assistance

-pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratowniczej

-ochrona sprzętu przed kradzieżą i zniszczeniem

Nie tylko cena

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o ubezpieczenie na narty liczy się nie tylko wysokość składki, ale i, a może przede wszystkim zakres ubezpieczenia. Kompleksowa ochrona razem z assistance przy wyjeździe zagranicznym to podstawa. Należy pamiętać o tym, że za granicą to poszkodowany pokrywa koszty akcji ratowniczej. Tamtejsze służby nie działają społecznie jak nasz rodzimy GOPR. Ubezpieczenie na narty powinno więc koniecznie zawierać ten komponent.

Suma ubezpieczenia

Pamiętajmy, że suma gwarancyjna powinna być tak skonstruowana aby pokryć wszystkie koszty. Dlatego przed wyjazdem dowiedzmy się dokładnie na ile powinno opiewać nasze ubezpieczenie na narty. Zorientujmy się jakie są koszty leczenia i transportu medycznego w danym kraju oraz ile mogą wynieść koszty akcji ratowniczej. To pozwoli nam znacznie lepiej zadbać o swoje interesy.

Ubezpieczenie sportowe dopasowane do potrzeb

Zawierając każde ubezpieczenie sportowe, a do tej kategorii należy również ubezpieczenie na narty należy się upewnić czy ubezpieczyciel obejmuje ochroną nasz typ aktywności. Czym innym będzie spokojne amatorskie narciarstwo na szlakach, a czym innym wyczynowe uprawianie tej dyscypliny, gdzie ryzyko jest znacznie większe. Dlatego aby zapewnić sobie realną ochronę musimy być szczerzy z ubezpieczycielem, nawet za cenę wyższej składki. Jeśli akurat dany ubezpieczyciel nie uwzględnia takiego ryzyka udajmy się do kolejnego, który oferuje produkty dla wyczynowców.

Uwaga snowboard rządzi się takimi samymi prawami, nie istnieją osobne polisy dla fanów jednej deski na śniegu, jest on również tak samo kwalifikowany przez ubezpieczycieli.

Duży wybór

Ubezpieczenia sportowe oferuje teraz większość działających na naszym rynku ubezpieczycieli. Jeszcze nie tak dawno tego typu sporty znajdowały się w wyłączeniach teraz firmy ubezpieczeniowe wręcz prześcigają się w ofertach specjalnych. Ryzyko ubezpieczyciela jest spore, ale też i nagrodzone zyskiem. Poza tym trudno nie odpowiedzieć na tak duże potrzeby rynku.

Dodaj komentarz