Ubezpieczenie to jest najczęściej dokupowanym ubezpieczeniem osobowym, które ma chronić to co mamy najcenniejszego czyli nasze zdrowie i życie. Bardzo często decydujemy się na nie w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego dokupując ubezpieczenie nnw do pakietu OC AC.

Jednak jeśli dojdzie do konkretnego zdarzenia wiele osób czuje się „nabitymi w butelkę”, bo okazje się, że ubezpieczenie nie zapewnia tego czego oczekiwali.

Pierwsze rozczarowanie suma ubezpieczenia

Ubezpieczenie nnw online zawiera się łatwo tym bardziej, że jako dodatek do ubezpieczenia samochodu ma niską składkę i zawsze to dodatkowa ochrona i pieniądze w razie jakiegoś zdarzenia. Problem w tym, że pieniędzy może nie być w ogóle albo będą bardzo niskie, bo no właśnie, suma ubezpieczenia wyniosła zaledwie 10 000 złotych, a my tylko złamaliśmy rękę i uszczerbek był nie wielki. O zgrozo otrzymaliśmy 200 złotych, a rehabilitacja kosztowała nas znacznie więcej. Ale ubezpieczenie nnw online czy nie tak właśnie zostało skonstruowane. Trzeba więc dbać o wysoką sumę gwarancyjną. Takie postępowanie zaleca nawet Rzecznik Ubezpieczonych, który zna problem od podszewki. Tym bardziej, że wielu osobom zdarza się w ogóle nie otrzymać odszkodowania ze względu na brak zaistnienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wybierajmy więc świadomie, a nie przy okazji.

Drugie rozczarowanie uszczerbek na zdrowiu

Tak jak już wspominaliśmy musi on być trwały. Jeśli złamana ręka po rehabilitacji będzie funkcjonować prawidłowo to najprawdopodobniej nie dostaniemy ani grosza z naszej polisy. Wszystko zależy od zapisów, które należy czytać bardzo dokładnie, bo czym innym jest rozstrój zdrowia, a czym innym trwały uszczerbek na zdrowiu.

Rozczarowanie przy ubezpieczeniach szkolnych

Nie każde ubezpieczenie nnw online jest zawierane. Zanim nastąpiły tegoroczne zmiany w przepisach wiele kontrowersji zdołały wzbudzić szkolne ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pozwolono aby uchodziło ono za ubezpieczenie obowiązkowe, o którego warunkach w zasadzie nie informowano. Problemy zaczynały się wtedy gdy rodzice otrzymywali rażąco niskie odszkodowanie albo nie otrzymywali. Jeszcze większe zdziwienie budził fakt niskiego odszkodowania w wypadku tragicznej śmierci dziecka.

Sednem problemu w tej sytuacji okazały się niskie sumy ubezpieczenia, liczne wyłączenia i ograniczony zasięg, o którym nie informowano rodziców. Obecnie rodzice mają wybór, nie muszą też decydować się na ubezpieczenie grupowe w ogóle. Za to mają pełne prawo wybrać ubezpieczenie indywidualne dla swojej pociechy.

Dodaj komentarz