Ale jest polisa idealna dla Ciebie. Jeśli potrzebne Ci ubezpieczenie na wyjazd za granicę nie załamuj rąk, nie decyduj się na pierwsze lepsze rozwiązanie, ale dokładnie przemyśl to czego potrzebujesz, a na pewno na rynku znajdziesz takową ofertę.

W dodatku niektórzy ubezpieczyciele z łatwością zdecydują się na negocjowanie z Tobą niektórych warunków polisy.

Dla niezależnych

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie turystyczne długoterminowe. Rozwiązanie opłacalne już przy wyjazdach co najmniej dwa razy do roku. Wiesz jak ważna jest wysoka suma gwarancyjna teraz pośród ofert dostępnych na rynku możesz znaleźć również te z nielimitowaną sumą na koszty leczenia i opieką medyczną nawet dla kobiet ciężarnych do 36 tygodnia ciąży. Ubezpieczyciele walczą wciąż o klienta proponując ciekawe warunki. Tym bardziej, że poniekąd dzisiejsza mobilność ludzi wymusza skonstruowanie właśnie takich ofert.

Jeśli już nie zdecydujemy się na takową ekstrawagancję to pamiętajmy o tym, że ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinno opiewać przynajmniej na 30-40 tysięcy euro dzięki czemu koszty leczenia i inne wydatki na pewno zostaną pokryte. Takowe ubezpieczenie koniecznie musi zawierać również assistance. Ten element pomoże nam w zorganizowaniu pomocy różnorakiego rodzaju tak dla nas jak i naszej rodziny.

Chcesz więcej?

Nawet powinieneś oczekiwać więcej, bo dobre ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinno obejmować również ewentualne zajęcia sportowe, a najlepiej konkretnie takie, którymi będziesz się zajmował. Tylko tak skonstruowana oferta, nawet za cenę wyższej składki zapewni Ci pełną ochronę jakiej oczekujesz. Pamiętaj, że w „zwykłych” polisach sport często podlega wyłączeniom. Jeśli będziesz chciał zaoszczędzić, a przy rekreacji przydarzy Ci się coś złego to nie dostaniesz kompletnie nic i zamiast zaoszczędzić faktycznie dużo stracisz.

Nie zapominaj o OC

Jeśli jedziesz za granicę samochodem i wybierasz się poza Unię Europejską oczywiście zabierz ze sobą Zieloną Kartę. Ale tak czy inaczej równie ważne jak ubezpieczenie komunikacyjne ważne jest OC w życiu prywatnym. Nigdy nie wiesz kiedy nie chcący wyrządzisz jakąś szkodę materialną. Nie tylko w hotelu. Możesz nawet upuścić czyjś aparat robiąc mu zdjęcie. Zadbajmy o to, żeby suma ubezpieczenia była odpowiednio wysoka.

Gdy się zagubisz

Z pewnością ruszą Ci z pomocą dzielni ratownicy, ale za ich pracę będziesz musiał zapłacić. Niech, jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobi to Twój ubezpieczyciel.

Dodaj komentarz