Każda osoba zatrudniona na umowę, nawet w niepełnym wymiarze pracy podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu i chorobowemu, które zapewnia pracodawca. Niestety nie są to wysokie stawki, więc można liczyć jedynie na darmowy pobyć w publicznym szpitalu i ogólnie dostępną rehabilitację, na która czasem trzeba czekać miesiącami.

W przypadku ciężkich chorób lub schorzeń, wymagających długiego powrotu do zdrowia, trzeba liczyć tylko na siebie, zważywszy na fakt, iż świadczenia chorobowe wypłacane przez ZUS są równie niskie. W tej kwestii najlepiej posiadać prywatne ubezpieczenie medyczne, które wymaga nakładu finansowego, lecz gwarantuje dostęp i do państwowych, jak i prywatnych placówek, bez konieczności załatwiania dokumentów i skierowań.

Negatywne nastawienie do polis ubezpieczeniowych

Nie wszyscy jednak są pozytywnie nastawieni do możliwości prywatnego wykupywania polis na życie. Zwłaszcza osoby starsze są zdania, iż jest to tylko wyłudzanie pieniędzy, gdyż, jeśli nie zajdzie potrzeba skorzystania z ubezpieczenia dodatkowego, zgromadzone na nim środki przepadną. Cóż, lepiej dmuchać na zimne niż później żałować, że się nie skorzystało z takiej możliwości. Ubezpieczenie na życie nawet na najniższe stawki przynosi korzyści i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że w razie wypadku rodzina nie zostanie obciążona finansowo. Dobrym pomysłem jest także wykup polisy na życie, która obejmuje również spłatę kredytów. Po co długami ma zostać obciążeni najbliżsi, skoro istnieją lepsze sposoby, które nie niosą za sobą ryzyka. Jednym słowem mówiąc, możliwości jest bardzo dużo, trzeba tylko zastanowić się, jaka opcja będzie w danym wypadku najlepsza.

Skorzystanie z porady agenta ubezpieczeniowego

Na pewno wyczerpujących informacji udzielą agenci ubezpieczeniowi, jak i można skorzystać z porad zamieszanych w Internecie. W tym wypadku wiedza nie jest konieczna, bo wszystko jest jasno opisane. Obecnie istnieje nawet możliwość zawarcia polisy online, bez wychodzenia z domu. Można powiedzieć, że każde ubezpieczenie będzie korzystne, jeśli daje gwarancję bezpieczeństwa i ekspresowej pomocy. Jedno jest pewne, dodatkowe ubezpieczenie dziecka powinno stanowić priorytet, bo, mimo iż pociechy mają ubezpieczenie w szkole, to odszkodowania wypłacane są równie niskie, jak w przypadku osób dorosłych. Podsumowując, prywatne ubezpieczenia na życie, są produktami cieszącymi się zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Dają wiele dodatkowych możliwości, które niestety przy podstawowym pakiecie polisy, jaki nabywa się, wraz z podjęciem pracy są nieosiągalne. Oszczędzanie w tej kwestii jest sporym ryzykiem i może mieć poważne konsekwencje.

 

Dodaj komentarz