Nowe preparaty do demakijażu

Nowe preparaty do demakijażuDo demakijażu możemy dzisiaj użyć mnóstwa kosmetyków; wybór mamy o wiele większy niż kilka lat temu. Jakie metody oczyszczania twarzy mamy do wyboru?

Kostki do mycia

 

To nie jest tradycyjne mydło, które pozostawia podrażniający odczyn zasadowy. Nowoczesne kostki myjące to na przykład mydła glicerynowe, które zawierają tylko naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Do wyboru są także mydła syntetyczne określane nazwą syndety. Wśród kosmetyków z tej kategorii bardzo popularne są kostki myjące, które w swoim składzie zawierają aktywny węgiel. Działa on antybakteryjnie, przeciwzapalnie i kojąco. Kostki do mycia mogą stosować wszystkie kobiety niezależnie od rodzaju cery. Nadają się nawet do cery alergicznej.

Ściereczki

 

Wyróżnić można wśród nich dwa rodzaje. Jedne to ściereczki muślinowe, które przed użyciem należy namoczyć najpierw w ciepłej wodzie; namoczone przykładamy do twarzy na kilka sekund, a następnie zmywamy nimi makijaż używając wybranego kosmetyku do demakijażu. Drugi rodzaj to ściereczki, które działają bez kosmetyku. Są zbudowane z mikrowłókien, które są cieńsze od włosa. Dzięki temu wyłapują ze skóry wszystkie zanieczyszczenia. Mogą być używane nawet do zmycia wodoodpornego tuszu. Oba rodzaje można stosować do każdego rodzaju cery.

Emulsje micelarne

 

Zawierają dobrze znane z płynów micelarnych micele. Do emulsji zostały dodane kremy nawilżające, które wypełniają komórki naskórka wodą. Emulsją należy zmyć makijaż oczu, a następnie rozmasować ją na twarzy. Emulsję ścieramy wacikami, chusteczkami albo spłukujemy wodą. Emulsje micelarne przeznaczone są przede wszystkim do cery suchej i dojrzałej. Mogą z nich korzystać także panie z cerą alergiczną i wrażliwa.

Metod demakijażu jest dziś mnóstwo. W naszym artykule omówiliśmy tylko nowe produkty, które są dostępne od niedawna. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, jaką metodę użyjemy, na koniec powinnyśmy przetrzeć twarz tonikiem, aby przywrócić jej właściwe pH. Dwa razy w tygodniu warto też spłukać na koniec twarz wodą.

Dodaj komentarz