Nowy samochód i ubezpieczeniaJak pokazują badania prowadzone na rynku ubezpieczeń, kierowcy zdecydowanie częściej wykupują pakiet kalkulator ac kiedy kupują nowe auta. Zwykle jeśli kierowca opłaca ubezpieczenie z zakresu ac przez dłuższy czas to powoli się do takiego ubezpieczenia przyzwyczaja, tak więc jest spora szansa, że wykupi je ponownie.

Przyzwyczajenie obejmuje nie tylko wysokość opłat związanych z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, ale także zakres ochrony, które gwarantuje nawet najtańsze ac. Można się do takiej wygodny jak najbardziej przyzwyczaić, a poza tym nasz samochód jest wtedy chroniony w zdecydowanie wyższym stopniu. Fakt ten starają się więc wykorzystywać sami ubezpieczyciele oferując swoim klientom tanie ubezpieczenia, jeśli posiadają oni nowe samochody, lub też oferując takie ubezpieczenia za darmo.

Darmowe ubezpieczenia

Oferty darmowych ubezpieczeń oferowane są w porozumieniu z producentem samochodów. Ma to także na celu zachęcenie klientów do zakupów nowych samochodów. W przypadku starych aut oczywiście oc samochodu należy wykupić, ale kierowcy są już wtedy mniej skłonni do wykupywania pakietu ac. Natomiast kupując nowy samochód można nie tylko otrzymać korzystny kredyt samochodowy, ale także atrakcyjne warunki dotyczące wykupienia ubezpieczenia. Można w tym celu kupić sobie najtańsze oc, ale także uzyskać je zupełnie za darmo lub za symboliczną złotówkę.

Zniżki za bezszkodową jazde

Posiadanie takiego ubezpieczenia jest korzystne także z tego względu, że czas ubezpieczenia liczy się oczywiście do okresu ubezpieczenia danego kierowcy, dzięki czemu ma on później szansę na uzyskiwanie o wiele większych zniżek. O tym jak bardzo zniżki wpływają na koszty całego ubezpieczenia można przekonać się stosując kalkulator ubezpieczenia oc, który pozwala na obliczenia wysokości składki ubezpieczeniowej. Zwykle potrzeba przynajmniej pięciu lat na to aby zebrać sobie maksymalne zniżki ubezpieczeniowe za bezszkodową jazdę, które wynosić mogą nawet do 60 procent sumy ubezpieczenia. W szczególnych przypadkach kierowcom za bezszkodową jazdę oferuje się 70 procentowe zniżki.

Dodaj komentarz