Jeśli decydujemy się na konkretną ofertę ubezpieczyciela na życie, podpisujemy z nim umowę, która obie strony upoważnia do określonych obowiązków. Z tego względu bardzo ważne jest, aby dokładnie się z nią zapoznać, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że w stu procentach spełnia ona nasze oczekiwania.

Na niektóre punkty umowy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, bo od nich zależy atrakcyjność danej oferty.

Dlaczego umowa jest tak istotna?

Umowa zawarta z ubezpieczycielem zawiera wszystkie najistotniejsze informacje, w tym między innymi okres trwania wybranego przez nas ubezpieczenia na życie. Szczególnie warto przyjrzeć się zakresowi ubezpieczenia, w tym wszystkim dodatkowym świadczeniom. Oczywiście istotna jest również umowa od strony prawnej, określająca obowiązki ubezpieczyciela wobec potencjalnych konsumentów. Ważne jest także określenie warunków, na których nasi bliscy będą mogli uzyskać ustaloną kwotę. W umowie zawarte są też informacje, które odnoszą się do wysokości regularnych składek.

Gdy umowa nie jest dla nas zrozumiała…

O czym pamiętać przed podpisaniem umowy?Zdarzają się sytuacje, w których ubezpieczyciel udostępnia konsumentom dość niejasną umowę, pełną profesjonalnych sformułowań. Wówczas zawsze warto poprosić o dodatkową pomoc, aby upewnić się, czy w odpowiedni sposób zrozumieliśmy kluczowe kwestie. Możemy umówić się na spotkanie z konsultantem lub skorzystać z możliwości telefonicznej konsultacji. Nie powinniśmy obawiać się, że nasze pytanie zostanie źle odebrane – pracownicy firm ubezpieczeniowych zawsze dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić klientom poszczególne kwestie. Warto skorzystać z tej możliwości, zyskując gwarancję, że w sposób świadomy podpisujemy daną umowę. Nie da się ukryć, że umowa jest najważniejszym elementem w kontekście decydowania się na konkretne ubezpieczenie na życie. Dokładna lektura umowy pozwoli nam na zapoznanie się z warunkami, na podstawie których w przyszłości uzyskamy równowartość naszego ubezpieczenia. Warto dodać, że treść umowy bardzo często jest dostępna online – w zależności od danej firmy.

Dodaj komentarz