O kominkach wolnostojących

Kominek może być bardzo dekoracyjnym elementem w naszym domu. Nie w każdym jednak domu, który jest już użytkowany można wybudować tradycyjny kominek. Miejsce na kominek nie może być bowiem wybrane przypadkowo. Strop musi być na tyle wytrzymały, aby uniósł ciężar nie tylko samego kominka, ale także jego obudowy.

Drugi problem to usytuowanie przewodu dymowego. Gdy jest on w zbyt dużej odległości od miejsca, w którym planujemy wybudować kominek, będziemy musieli ze swoich planów zrezygnować.

Stąd też rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością są kominki wolnostojące

Instalacja kominków wolnostojących nie jest tak skomplikowana jak tradycyjnego kominka. Do tego są to urządzenia, które możemy wstawić do dowolnego pomieszczenia w swoim domu, oczywiście pod warunkiem, że jest w nich przewód dymowy. Kominki wolnostojące mają jeszcze jedną zaletę: są tańsze niż kominek tradycyjny.

Popularność kominków wolnostojących systematycznie rośnie

Nic więc dziwnego, że ich producenci starają się zaspokoić oczekiwania bardzo różnych grup klientów. Stąd też do ich produkcji używają nie tylko żeliwa, ale także stali. Dzięki temu można kupić kominek wolnostojący, który będzie pasował zarówno do nowocześnie, jak i tradycyjnie urządzonego domu.

Bardzo ważnym elementem kominka wolnostojącego jest popielnik. To w nim gromadzi się popiół powstający podczas spalania drewna. Popiół musimy regularnie usuwać z popielnika, przy wyborze kominka wolnostojącego zwróćmy więc uwagę, czy nie będzie to dla nas zbyt kłopotliwa czynność. Bardzo wygodne w obsłudze są kominki wolnostojące, w których nie ma rusztu i popielnika. Powstaje w nich mniej popiołu, który można usunąć wykorzystując odkurzacz ze specjalną przyssawką.

Kominki wolnostojące to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą w swoim domu wybudować tradycyjnego kominka, np. do mieszkań w bloku. Dają one bardzo przyjemne ciepło, są nieskomplikowane w obsłudze, a przy tym bardzo dekoracyjne. Łatwiej też znaleźć dla nich dobre miejsce.

Dodaj komentarz