Dobre ubezpieczenie narciarskie – elementy dodatkowePlanując wyjazd na narty bardzo starannie wybieramy ośrodek, do którego wyjedziemy. Rzadziej zastanawiamy się, czy wykupić ubezpieczenie. Jeśli już nawet zdecydujemy się je wykupić, to nie zastanawiamy się z jakich elementów powinna składać się nasza polisa, aby zapewniała nam dobrą ochronę. Na jakie opcje dodatkowe proponowane przez firmę ubezpieczeniową warto się zdecydować?

To bardzo znane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego warto je wykupić przed wyjazdem na narty? Narciarstwo jest sportem, w którym bardzo łatwo możemy wyrządzić krzywdę innym osobom znajdującym się na stoku. W takim przypadku polisa OC jest konieczna. Za wszelkie szkody, które wyrządzimy innym osobom odpowiedzialność spadnie na firmę ubezpieczeniową. Z naszej polisy OC osobie poszkodowanej zostaną zwrócone koszty leczenia, czy koszt naprawy lub kupienia nowego sprzętu narciarskiego.

 NNW

Polisa OC zapewnia nam ochronę na wypadek szkód wyrządzonym innym, ubezpieczenie NNW chroni nas samych przed skutkami nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie zostanie nam wypłacone, kiedy odniesiemy uszczerbek na zdrowiu, ale także naszym bliskim, jeśli wypadek zakończy się naszą śmiercią. Coraz bardziej powszechną praktyką towarzystw ubezpieczeniowych jest wprowadzanie tego ubezpieczenia do ofert standardowych.

 Assistance

To pakiet dodatkowy, który warto wybrać wyjeżdżając na narty własnym samochodem, a do tego razem z dziećmi. Z tej formy ochrony możemy skorzystać w chwili awarii samochodu. Jeśli na narty jedziemy za granicę, to dzięki polisie assistance, jeśli będziemy potrzebowali pomocy tłumacza, to nasz ubezpieczyciel tym się zajmie. Polisa assistance oferuje jednak znacznie szerszy zakres pomocy, jest opcją wartą naszego zainteresowania.

 Kradzież, zniszczenie lub zgubienie sprzętu

wyjeżdżając na narty warto pomyśleć również o ochronie swojego sprzętu. Sprawdźmy jednak, jak wybrane przez nas towarzystwo pojmuje pojęcie sprzęt narciarski. W jednym jest ono bardzo szerokie i obejmuje nie tylko narty i wiązania, w innym tylko te elementy.

Dodaj komentarz