Odpowiedzialność cywilna to niestety bardzo nieprzyjemna kwestia w życiu. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma osób idealnych, które by tam kiedyś czegoś nie przeskrobały, nie ma takich, które by nie miały nic za uszami. Czasami natomiast zdarza nam się taki niewybaczalny błąd, za którym musimy później płacić.

Takim błędem jest na przykład jakiś konflikt z prawem lub postąpienie niewłaściwie w jakiejś kwestii. OC w życiu prywatnym może być doskonałym sposobem na to, żeby się przed czymś takim ustrzec. Jeżeli wykupimy sobie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to jesteśmy tak naprawdę bezpieczni i nic nam nie grozi. Jeżeli takiego ubezpieczenia nie mamy, no to niestety, ale będziemy musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

 Korzyści z posiadania OC

Dla każdego człowieka idealną sytuacją byłoby, gdyby nie musiał odpowiadać za nic, co zrobi, ale tak łatwo nie ma. Nie można znieść z siebie odpowiedzialności za dane czyny, nie może nas z tej odpowiedzialności też nikt odsunąć. Jednym sposobem jest się po prostu przed nią ubezpieczyć. Jeżeli mamy takie ubezpieczenie indywidualne, to nic nam nie grozi. Najłatwiej taki mechanizm wytłumaczyć na przykładzie księgowej. Pomyślmy sobie o tym w ten sposób. Księgowa co miesiąc obsługuje klientów i dzięki temu zarabia. Robi im różne rozliczenia i przestawia to przed urzędem skarbowym.

Dla kogo OC?

Jednakże może się zdarzyć tak, że w pewnym momencie księgowa popełni błąd. Nikt nie będzie pociągał do odpowiedzialności klienta, tylko pociągnięta zostanie o niej księgowa, że przykładowo chciała coś zdefraudować i oszukać klienta lub też urząd skarbowy. Jeżeli księgowa ma OC w życiu prywatnym, to nie musi się niczego bać. Dzięki temu ubezpieczeniu jest ona po prostu wolna od odpowiedzialności cywilnej za popełnione przez siebie błędy, czyli inaczej nie może za nie odpowiadać swoim majątkiem. Jak widać takie ubezpieczenie jest naprawdę fantastyczną sprawą i warto w nie zainwestować, bo dzięki niemu możemy spać spokojnie i przestać się obawiać jakichś problemów czy to prawnych, czy też finansowych.

Dodaj komentarz