Człowiek jest niestety istotą, która się starzeje, a wraz z tym starzeniem się możemy pracować już coraz mniej. Po jakimś czasie nasze ciało jest już stare, schorowane i zmęczone, a to sprawia, że nie możemy pracować tak wydajnie, jak kiedyś albo w pewnym momencie nie możemy już pracować wcale.

Statystyki podają, że człowiek na emeryturze ma znacznie mniej pieniędzy niż wtedy, kiedy pracował, a potrzeby przecież wcale aż tak bardzo nie spadają. Nadal trzeba kupować to samo, a ceny rosną. Wszelakiego fundusze stabilnego wzrostu są więc sposobem na to, żeby zgromadzić jakieś fundusze na stare lata i żeby po prostu w późniejszym czasie nie musieć martwić się o pieniądze.

 Dlaczego warto odkładać pieniądze na starość?

Ileż to razy słyszy się, że ludzie na emeryturze są po prostu biedni. Mają mało pieniędzy i niestety, ale znikąd nie mają żadnego ratunku. Państwo nigdy im nie pomagało. Najpierw nie oferowało dobrych zarobków i godziwej pracy, a później nie dało też dobrej renty ani emerytury. Mówi się, że systematyczne oszczędzanie na stare lata jest sposobem na to, żeby żyć lepiej, ale pomyślmy racjonalnie. Dzisiaj żyjemy w bardzo, ale to bardzo konsumpcyjnym świecie. Świat ten wymaga od nas ciągłych nakładów finansowych, ciągłego podnoszenia swojej stopy życiowej.

Jak oszczędzać na starość?

Większość ludzi przez całe swoje życie żyje na takimi minimum socjalnym i niestety nie może zarabiać więcej, bo tak naprawdę nie ma takiej możliwości. Tak więc o jakim oszczędzaniu lub odkładaniu może być tutaj mowa. O żadnym tak naprawdę. Dlatego też ci, którzy posiadają jakieś fundusze, powinni jak najszybciej zainwestować w fundusz inwestycyjny otwarty i nie pozwolić, żeby ich pieniądze przeleżały przez te wszystkie lata w skarpecie. To skutkowałoby tym, że po prostu straciłyby na wartości, a człowiek na stare lata i tak nic by nie miał. Ludzie młodzi zdają się o tym wcale nie myśleć, ale im człowiek starszy, tym bardziej uzmysławia sobie, że tak naprawdę musisz zacząć inwestować w swoją przyszłość, bo ona tak naprawdę nadejdzie niedługo i dlatego nie ma na co czekać.

Dodaj komentarz