Okazjonalne ubezpieczeniaUbezpieczenie samochodu, domu czy mieszkania stanowią najpopularniejsze i najczęściej ubezpieczane produkty w branży ubezpieczeniowej. Samochody trzeba ubezpieczać, bo grożą za to kary, a domy i mieszkania ludzie ubezpieczają z przezorności i na wszelki wypadek. Ubezpieczenie mieszkania jest obowiązkiem przezornego Kowalskiego. Poza nimi zdarzają się produkty ubezpieczeniowe obejmujące ochrona ubezpieczeniową rzeczy czy wartości, do tej pory nieubezpieczane.

Turystyczne i NNW

Nowe okoliczności i potrzeby skłaniają ludzi coraz częściej do wykupywania ubezpieczeń mniej popularnych, a będących potrzeba danej chwili. Ubezpieczenie na wyjazd za granice jest jednym z nich. Wyjazd taki, wynikający zasadniczo z celów urlopowych (niekiedy są to również podróże służbowe) wymaga odpowiedniego zadbania o własne bezpieczeństwo. Gwarancją takiego bezpieczeństwa jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Tak na wyjeździe, jak i w domu, nie trudno o wypadek, nieprzychylność losu czy chorobę. I o ile w warunkach domowych, we własnym otoczeniu, we własnym kraju, zapewnienie sobie pomocy i opieki jest sprawa banalnie prosta, o tyle za granica może okazać się problematyczne. Wtedy pomocne okazuje się takie ubezpieczenie właśnie.

Ubezpieczenie narciarskie

Okazjonalnym rodzajem ubezpieczenia jest również ubezpieczenie narciarskie, które jak sama nazwa sugeruje właściwe jest dla narciarzy, dla osób korzystających z białego, zimowego szaleństwa. Nawet laik jest w stanie wyobrazić sobie, do jakich wypadków może dojść na stoku, bez względu na to czy korzysta z niego doświadczony narciarz czy początkujący amator nart. Tam, gdzie dochodzi do większych skupisk osób, gdzie pojawia się prędkość i niedoświadczenie, a niekiedy brawura, głupota i nieodpowiedzialność, tam o wypadek nietrudno. Stok jest do tego idealnym miejscem. Ubezpieczenie dla narciarzy odpowiada ich potrzebom ochrony. Jest reakcją na ewentualne wypadki czy nieszczęścia. Ochrona ubezpieczeniowa narciarza obejmuje leczenie konieczne na przykład po wypadku, obowiązuje również, jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki powstające nie wskutek winy ubezpieczonego.

Dodaj komentarz