Opalenizna bez słońca

O złocistej skórze marzy każda kobieta. U progu taki efekt można osiągnąć stosując kosmetyki brązujące. Są one dobrym rozwiązaniem także dla tych kobiet, które nie mogą lub nie chcą się opalać.

Samoopalacz

To kosmetyk, który pozwala cieszyć się złocistą skórą przez kilka dni. Zawarte w kosmetyku substancje po kilku godzinach tworzą na ciele związek w kolorze żółtobrązowym. Do złudzenia przypomina on naturalną opaleniznę. Nowoczesne samoopalacze nie barwią już ciała na marchewkowy odcień. Skóra wygląda naprawdę bardzo naturalnie. Na sklepowych półkach można znaleźć samoopalacz w odcieniach do jasnej lub ciemnej cery. 48 godzi przed aplikacją samoopalacza należy usunąć włoski. 24 godziny przed nałożeniem preparatu robimy peeling. Szczególnie starannie szorujemy kostki u nóg, łokcie i kolana. Miejsca przy linii włosów i brwi smarujemy tłustym kremem. Opalenizna nie zniknie zbyt szybko, gdy będziemy unikać kremów zawierających kwasy AHA.

Bronzer

Pozwala osiągnąć efekt śniadej skóry bardzo szybko. Daje natychmiastowy efekt, jest więc porównywalny z farbą do ciała. Do nóg można użyć sprayu, który je pokryje bardzo cienką warstwą, która imituje rajstopy; stąd zresztą nazwa preparatu: rajstopy w sprayu. Preparat przyciemni skórę, zamaskuje naczynka. Zarówno bronzer, jak i kosmetyk w sprayu są bardzo nietrwałe, zmywają się już w trakcie pierwszej kąpieli. Rajstopy w sprayu najwygodniej jest aplikować rozpylając kosmetyk z odległości 20 centymetrów. Można też preparat nanieść na dłonie i wmasować go w ciało.

Balsam lub krem brązujący

To produkty, po które mogą sięgnąć kobiety, które obawiają się, że samoopalacz pozostawi na ich ciele smugi. Krem lub balsam brązujący są kosmetykami nawilżającymi, do których dodane zostały składniki barwiące skórę. Skóra zabarwia się w sposób bardzo delikatny, ostateczny, bardzo wyraźny efekt pojawia się więc dopiero po kilkakrotnym użyciu. Ewentualne niedociągnięcia można łatwo skorygować pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Kosmetyków tych można używać każdego dnia lub raz na dwa dni.

Dodaj komentarz