Oszczędzać? Ale jak?Oszczędzanie do szuflady dzisiaj już jest mało popularne. Mało kto trzyma większa ilość gotówki w domu. Najczęściej miejscem jej przechowywania są konta lub lokaty bankowe. Jednak niskie ich oprocentowanie sprawia, iż coraz większa liczba osób szuka rozwiązań, dzięki którym ich oszczędności będą zarabiać. Dobrym na to sposobem są produkty inwestycyjne. Pomnażanie oszczędności dzięki funduszom inwestycyjnym to dobra lokata kapitału. Niosąc niewielkie ryzyko straty, przynosi konkretne zyski. W zależności od zasobności naszego portfela, możemy zdecydować się na różny rodzaj funduszy. Dla większości jednak właściwymi są otwarte fundusze inwestycyjne. Otwarte, bo dają możliwość inwestowania nawet niedużych kwot pieniędzy. Ich przeciwieństwem są fundusze zamknięte, gdzie inwestuje się już setki tysięcy czy nawet miliony złotych.

Fundusz inwestycyjny

Mając do dyspozycji oszczędności, warto zainwestować je w dowolnie wybrany fundusz inwestycyjny. Nie trzeba się przy tym wyróżniać szeroka wiedza w tym temacie. Fundusze inwestycyjne to twory, gdzie nasze pieniądze powierzane są znającym się na rzeczy, doświadczonym osobom zarządzającym. To oni podejmują decyzje, w co i gdzie zainwestować nasze pieniądze. Czy będzie to fundusz parasolowy, czy fundusze obligacji, mają one przynieść nam zysk. Niewysokie kwoty inwestycji, nie przynoszą niebotycznych zysków, ale są inwestycjami bezpiecznymi. Ryzyko poniesienia straty jest przy nich ograniczone do minimum. To naczelna zasada działania takich funduszy.

Pomnażanie pieniędzy

Fundusze inwestycyjne to skuteczna metoda na pomnażanie pieniędzy, gdzie odpowiedzialność za zysk spada na osobę, która zarządza naszymi pieniędzmi. Jeśli nawet jej decyzje okażą się nietrafione, zrobi ona wszystko, by te straty odpracować. Pracujący w funduszach ludzie nie mogą sobie pozwolić na utratę środków. Jeśli nie zarabia klient funduszu, nie zarabia i fundusz. Nie wszystko jednak da się przewidzieć. Załamania giełdowe nie są wyrazem chęci inwestorów. Po prostu do nich dochodzi. Jednak wszystkie straty można odpracować. Potrzeba tylko czasu i odrobiny ryzyka. 

Dodaj komentarz