Pilarki dla najbardziej wymagających

Pilarki dla najbardziej wymagającychSzwedzkie pilarki od lat są bardzo chętnie kupowane w wielu krajach świata, także w Polsce. Husqvarna w swoich narzędziach stosuje rozwiązania, które sprawiają, że praca nimi jest o wiele łatwiejsza, a przy tym mniej niebezpieczna. Pilarki to narzędzia, którymi posługują się nie tylko drwale; w ofercie Husqvarny znajdują się więc modele także dla amatorów.

Cechy charakterystyczne dla pilarek Husqvarna

 

Husqvarna produkuje pilarki przez ponad 50 lat. Przez ten czas konstruktorzy i inżynierowie pracujący dla szwedzkiego producenta dołożyli starań, aby narzędzia te były bardziej komfortowe, a przede wszystkim, aby pracowało się nimi bezpieczniej. W pilarkach zastosowane zostały także systemy, które powodują, że eksploatacja tych narzędzi jest tańsza. Użytkownicy pilarek Husqvarna mogą korzystać z następujących udogodnień:

–    Air Injection. Wprowadzenie systemu oczyszczania powietrza, które zasila silnik sprawiło, że pilarka pracuje bardziej płynnie i mniej się zużywa. Do tego system pozwolił wyeliminować trudności z jej uruchomieniem; użytkownicy mogą też rzadziej dokonywać wymiany filtra powietrza;

–    Trio Brake. W najnowszych modelach pilarek zastosowany został automatyczny system hamulca łańcucha. Hamulec można włączyć również nadgarstkiem;

–    Low Vib®. Nowe modele pilarek Husqvarna mają smukły korpus; zastosowano w nich również boczne napięcie łańcucha. W efekcie została stworzona pilarka, która emituje znacznie mniej drgań niż poprzedniczki. Urządzenie jest bardziej żywotne. Mniejsza liczba drgań mniej negatywnie wpływa na układ nerwowy i układ krążenia.

 

Pilarki profesjonalne

 

Pilarki, których używają profesjonaliści muszą bardzo często pracować w ekstremalnie trudnych warunkach. Rozwiązania, o których pisaliśmy wyżej w pilarkach dla profesjonalistów są standardem. Profesjonalne pilarki muszą być ergonomiczne, muszą być także proste w użyciu. System stosowanym w pilarkach dla profesjonalistów jest między innymi Snap Lock. Dzięki temu rozwiązaniu wymiana świecy zajmuje tylko kilka sekund.

Dodaj komentarz