Pilarki Husqvarna: dlaczego cieszą się popularnością?

Do wielu prac wokół domu niezbędne są pilarki, czyli łańcuchowe piły spalinowe. Na rynku dostępnych jest wiele tych narzędzi od wielu producentów. Do tych, które klienci wybierają wyjątkowo często należą pilarki marki Husqvarna.

Kim jest producent?

Husqvarna to firma, która pochodzi ze Szwecji. Została założona w XVII stuleciu. Na początku działalności zajmowała się dostawą broni dla szwedzkiej armii. W wieku XIX oraz na początku XX Husqvarna produkowała rowery, motocykle, maszyny do szycia. Dzisiaj jest jednym z renomowanych producentów narzędzi przeznaczonych do amatorskiej i profesjonalnej pielęgnacji terenów zielonych. Wśród narzędzi oferowanych przez Husqvarnę są oczywiście także spalinowe piły łańcuchowe czyli pilarki.

Jakie zalety mają pilarki Husqvarna?

Pilarki Husqvarna sprawdzają się zarówno jako narzędzia dla osób profesjonalnie zajmujących się przycinaniem lub wycinką drzew, jak również narzędzie dla amatorów. Jest wiele prac wokół domu, których nie sposób wykonać bez pilarki. Pilarki Husqvarna są wybierane wyjątkowo często, gdyż są to narzędzia niezawodne. Zaletą pilarek Husqvarna jest to, że zastosowano w nich szereg rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy. Piły od Husqvarny to narzędzia, które obsługuje się bardzo prosto. Obecnie produkowane przez koncern pilarki spalają niewielką ilość paliwa, emitują także mniejsze ilości spalin. Są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Wśród pilarek Husqvarna są nie tylko piły spalinowe. W sklepach dostępne są także pilarki zasilane akumulatorami. Wyposażone w baterie litowo-jonowe są narzędziami bardzo wydajnymi; są także lżejsze niż tradycyjne pilarki spalinowe. Dla wielu osób największą zaletą pilarek akumulatorowych jest to, że pracują one bardzo cicho.

W nowych pilarkach Husqvarny stosowanych jest wiele rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy. Pilarki szwedzkiego producenta są wybierane bardzo często, mimo że są to narzędzia dość drogie. Gęsta sieć dealerów sprawia, że na terenie Polski pilarki te można kupić bez problemu.

Dodaj komentarz