Pilarki od Husqvarny

W XVII wieku na terenie Szwecji została uruchomiona istniejąca po dzień dzisiejszy fabryka Husqvarna. W fabrykach należących do Husqvarny produkowane były muszkiety, później rowery, maszyny do szycia i do pisania, motocykle. W roku 1959 do sprzedaży trafiła pierwsza pilarka do drewna. Do dzisiaj Husqvarna jest liderem w sprzedaży tych narzędzi nie tylko w krajach skandynawskich.

Supernowoczesne rozwiązania w pilarkach Husqvarna

Innowacyjne rozwiązania i nowe technologie firma Husqvarna stosuje w swoich piłach łańcuchowych od bardzo dawna. W pilarkach Husqvarny stosowane są między innymi:

  • system, który zapobiega wibracjom;
  • tłumiki, które znacznie zmniejszają poziom hałasu;
  • automatyczny hamulec łańcucha.

Husqvarna opracowała także i wprowadziła na rynek pilarki akumulatorowe, których wydajność dorównuje tradycyjnym pilarkom spalinowym. Pilarki akumulatorowe są jednak od nich lżejsze, a przy tym pracują bardzo cicho; mogą być używane również w pomieszczeniach. Wiele nowych rozwiązań w pilarkach spalinowych wprowadzonych zostało przez szwedzkiego producenta kilka lat temu. Na rynku pojawiły się modele pilarek z systemem X-Torg®. Najnowsze modele pilarek z tym właśnie systemem spalają do 20 procent paliwa mniej niż modele poprzednie. System pozwolił również zredukować emisję spalin do 70 procent.

Dlaczego pilarki Husqvarna są chętnie kupowane w Polsce?

Pilarki z logo Husqvarna nie są produktem tanim, a mimo to cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Narzędzia te uważane są za niezawodne. Wśród modeli pilarek można znaleźć zarówno takie, które przeznaczone są dla profesjonalistów (drwali, strażaków), jak również takie, które są przydatne do prac w sadzie albo ogrodzie. Amatorską pilarką bez większego wysiłku można przygotować spory zapas drewna na zimę. Pilarki Husqvarny uruchomia się bez większego wysiłku, ich obsługa jest bardzo prosta, są także narzędziami bezpiecznymi. Na pewno są to kolejne powody, dla których spalinowe piły łańcuchowe  są tak chętnie kupowane.

Dodaj komentarz