Pilarki z logo Husqvarna: czy warto kupić?

Duże i ciężkie pilarki odeszły do lamusa. Pilarki z logo Husqvarna, które dostępne są obecnie w sprzedaży ważą zdecydowanie mniej niż te produkowane jeszcze 3 dekady temu. Zmniejszono również ich gabaryty. Zmiany te nie spowodowały zmniejszenia ich wydajności. Wręcz przeciwnie, dzięki rozwiązaniom stosowanym przez producenta są wydajne i bezpieczne.

Rozwiązania stosowane w szwedzkich pilarkach

Każdą spalinową pilarkę uruchamia się przy pomocy ręcznego rozrusznika linowego. Aby tego typu rozrusznik uruchomić potrzeba naprawdę sporo siły. W niektórych modelach pilarek Husqvarna zastosowany został system Smart Start®. System ułatwia uruchamianie pilarki; szczególnie przydaje się wtedy, gdy jest ona często włączana i wyłączana oraz, gdy przez pewien czas jest nieużywana. W pilarkach Husqvarna zastosowano także system Low Vib®. Dzięki amortyzatorom wibracje, które emituje pracująca pilarka są mniej odczuwalne. W pilarkach od Husqvarny jest także hamulec łańcucha. System TrioBreak umożliwia zarówno automatyczne, jak i ręczne włączenia hamulca. W przypadku włączania ręcznego można użyć zarówno nadgarstka prawej, jak i lewej ręki.

Nie tylko tradycyjne pilarki spalinowe

Pilarki z silnikiem spalinowym to oczywiście największa część oferty Husqvarny. Emitowany przez nie hałas sprawia, że są to piły uciążliwe zarówno dla użytkowników, jak i osób znajdujących się w sąsiedztwie. Husqvarna problem ten częściowo rozwiązała wprowadzając pilarki akumulatorowe. Są to narzędzia bardzo wydajne; niezakłóconą pracę i długotrwałą moc osiągnięto dzięki bateriom litowo-jonowym. Akumulatorowe pilarki pracują bardzo cicho. Są bardzo wygodne w użyciu i bardzo proste w obsłudze. W czasie pracy pilarki akumulatorowe nie emitują spalin; sprawdzają się więc także wewnątrz pomieszczeń.

Pierwszą pilarkę z logo Husqvarna można było kupić w Szwecji pod koniec lat 50. Dzisiaj Husqvarna to mocno liczący się producent nowoczesnych spalinowych i akumulatorowych pił do drewna. Pilarki Husqvarna należą do kupowanych bardzo często także w Polsce.

Dodaj komentarz