Piły mechaniczne marki Husqvarna

Husqvarna produkuje piły mechaniczne od ponad 50 lat. Pilarki tego szwedzkiego producenta sprzedają się bardzo dobrze. Klienci doceniają je za wydajność i niezawodne działanie, ale przede wszystkim za nowatorskie rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Pierwsze pilarki Husqvarna zaczęła sprzedawać w 1959 roku. Modele, które obecnie dostępne są u dealerów marki zostały mocno zmienione w porównaniu z tymi pierwszymi. W szwedzkim przedsiębiorstwie od zawsze stawiano duży nacisk na rozwiązania, które miały poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Jednym z pierwszych rozwiązań, które pojawiły się w pilarkach Husqvarny był tłumik. Dzięki temu pilarki od szwedzkiego producenta emitują mniejszy poziom hałasu niż takiego same narzędzia od konkurencji. W piłach mechanicznych Husqvarny zastosowano również system hamulcowy. Użytkownicy pilarek bardzo cenią także wprowadzony przez inżynierów Husqvarny system antywibracyjny. System ten sprawił, że pilarze mniej chorują na choroby układu krążenia.

W nowych modelach pilarek Husqvarna stosuje także nowoczesne silniki. Zastosowany w nich został system X-Torq®. Nowa technologia pozwala zmniejszyć o 20 procent zużycie paliwa i aż o 70 procent emisję spalin. Kupując jeden z najnowszych modeli pilarek możemy zatroszczyć się nie tylko o swoje finanse, ale także o otaczające nas środowisko naturalne. W pilarkach marki Husqvarna stosowane są również:

  • Air Injection; system, który wstępnie oczyszcza powietrze zasilające silnik;
  • Smart Start®. Funkcja ułatwia włączanie i wyłączanie pilarki. W jej uruchomienie ni trzeba wkładać nadmiernego wysiłku;
  • Low Vib®. W pilarkach Husqvarna system antywibracyjny jest stosowany od dawna. Zalety systemy doceniają przede wszystkim drwale; nie muszą już obawiać się, że kilka godzin pracy piłą mechaniczną emitującą silne drgania niekorzystnie wpłynie na ich układ nerwowy i układ krążenia.

Husqvarna to lider w produkcji pilarek. W tych z pozoru prostych narzędziach mechanicznych producent zastosował szereg nowatorskich rozwiązań, które czynią pracę bezpieczną i wydajną.

Dodaj komentarz