Piwo na stoku a wypłata odszkodowania Wiele osób jeżdżących na nartach wybiera się w przerwie między kolejnymi zjazdami na kufel gorącego piwa lub wina. Taki rozgrzewający trunek to z całą pewnością wielka przyjemność. Dużo narciarzy w ogóle nie wyobraża sobie swojego pobytu na zimowym urlopie właśnie bez grzanego wina lub piwa. Pojawia się jednak pytanie co z tymi, którzy zdecydowali się wykupić polisę ubezpieczeniową?

Każdy, kto decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej powinien wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają do niej zapis wyłączający ochronę w momencie, kiedy zdarzenia zajdą pod wpływem alkoholu. Tyczy się to również ubezpieczeń, które wykupują osoby wyjeżdżające na narty. Oznacza to, że jeśli wypadek na stoku przydarzy się nam pod wpływem alkoholu, na wypłatę odszkodowania nie mamy co liczyć.

 Jedno piwo

Wiele osób powie w tym miejscu, że przecież wypicie jednego piwa czy lampki grzanego wina to jeszcze nie stan upojenia alkoholem. Tymczasem przepisy i zapisy stosowane przez ubezpieczycieli są jasne. Jeżeli okaże się,że przed zdarzeniem spożywała alkohol nie ma szans na otrzymanie odszkodowania.Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują takie same przepisy jak w przypadku kierowców. Oznacza to, że ilość alkoholu we krwi powyżej 0,2‰ oznacza,że narciarz znajduje się pod wpływem alkoholu, a wypłata odszkodowania jest niemożliwa. Oczywiście w wielu wypadkach narciarzom nie bada się poziomu alkoholu we krwi, ale trzeba pamiętać, że liczenie na szczęście może się w tym wypadku naprawdę źle skończyć. Każdy, kto decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej zgadza się na warunki, które zostały określone w umowie. A zapis o spożywaniu alkoholu na pewno się w niej znajdzie. Obecnie nie ma towarzystwa ubezpieczeniowego, które tego rodzaju zapisów nie stosuje.

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie to bardzo dobry wybór dla każdego, kto na stoku chce mieć zapewnione bezpieczeństwo. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie znajdują się zapisy opisujące sytuacje, kiedy to ochrona ubezpieczeniowa jest wyłączona. Zalicza się do nich między innymi spożywanie alkoholu. Nawet wypicie jednego piwa na stoku może pozbawić nas więc odszkodowania.

Dodaj komentarz