Pewnie znasz takie osoby, które często mówią którąś z poniższych rzeczy, albo łączą je w różne kombinacje. Takie osoby, które po prostu świetnie wiedzą, co dzieje się z ich losem, są pewnego rodzaju panami wszechświata i absolutnie nie muszą nikomu powierzać swojej codzienności. I tak, lecą kolejno różne deklaracje:

– ja tam nie muszę chodzić do lekarza, bo jeszcze się dowiem, że chory jestem…

– polisy nie wykupuję, bo co może mi się niby stać, jak ja tylko z domu do pracy, od lat tą samą trasą jeżdżę…

– ochrona zdrowia? A po co, jak ja przecież serce jak dzwon mam i nigdy mnie nic poważnego nie dolegało…

 Dlaczego warto mieć polisę ubezpieczeniową?

Jeśli znasz choć jeden przypadek, wiesz już na pewno, że takim osobom polisa jawi się jako element absolutnie zbędny. Nawet jak ktoś wyjeżdża sobie na urlop. No bo co się przecież może stać nad morzem, skoro chroni parawan, albo w górach, skoro niedźwiedź na Krupówkach jest i tak przebrany. A tymczasem, masa jest takich sytuacji, w których będąc uczestnikami ruchu drogowego, możemy spowodować kolizję. Stłuczkę choćby. I wówczas właśnie okazuje się, że polisa oc jest jednak czymś przydatnym. No pewnie, bo w swoim zakresie zabezpiecza nasz interes przed niepotrzebnymi kosztami. Po prostu, sprawy reguluje ubezpieczyciel i dlatego, nike musimy się o nic martwić. A te przypadki powyżej, cóż. Trzeba sobie darować słuchanie takich osób, bo nic dobrego z tego nie będzie. Szczerze mówiąc, doświadczenie pokazuje, że prędzej czy później zdarzają się najróżniejsze trudne sytuacje. A potem już tylko problemy, kłopoty…

 Świadczenia

No właśnie, a zamiast martwić się takimi problemami i trudnościami, lepiej po prostu im zapobiegać. I po to są polisy. Weźmy na zdrowy rozum taką sytuację – nikt nie chce przecież ryzykować jakichś większych problemów z bezpieczeństwem, ryzykować tego, że będziemy mieli potem poważne problemy zdrowotne. Nie ma mowy. Znacznie lepiej jest wówczas, gdy wiesz, że w razie różnych niesprzyjających okoliczności, masz zapewnione naprawdę dobre wsparcie. Czyli, świadczenia dokładnie takie jakich potrzebujesz, czyli wsparcie w postaci medycznej opieki zawsze wówczas, gdy jest potrzebna. No i w paru jeszcze innych kontekstach, zupełnie inne aspekty. Wybór polisy jest prosty i sprawny, nie ma więc co odwlekać tego w czasie. No chyba, ze chcesz dopuścić do sytuacji, w której wykup polisy będzie już działaniem bezzasadnym, bo i tak polisa nie nabierze mocy.

 

Dodaj komentarz