Podpisywanie umowy ubezpieczeniaWiększość z nas udając się do towarzystwa ubezpieczeniowa oczekuje jedynie najniższej oferty nie zastanawiając się nawet na jakiej podstawie jest ona obliczana. Ów artykuł ma posłużyć za uświadomienie najważniejszych podpunktów, które powinieneś znać zarówno przy wyliczaniu składek OC i AC. Punktem wyjściowym będzie marka samochodu, model, rodzaj oraz moc silnika samochodu, istotny jest również wiek pojazdu. W przypadku autocasco znaczącą informacją jest także stan samochodu, a więc wszelkie jego uszkodzenia, które mogą obniżyć wartość.

Chcąc liczyć na jakieś upusty należy podać kilka dodatkowych informacji, które oczywiście muszą być zgodne z prawdą. Zacznijmy więc od ubezpieczenia OC. Na wysokość składki w tym przypadku może mieć bardzo wiele czynników. Postaram się wymienić te najważniejsze. Przede wszystkim muszę wspomnieć o wieku kierowcy oraz samochodu. Najlepiej traktowani są starsi kierowcy z długim stażem za kółkiem oraz nowe samochody. Zniżkę można otrzymać również, jeżeli ubezpieczy się więcej niż jeden samochód, a dodatkowy rabat jest za jednorazową opłatę.

Z drugiej strony składki mogą być podniesione przez to, iż posiada się stary samochód, przegląd techniczny jest nieważny, a pojazd przeznaczony jest do codziennego użytku po kilka godzin. Wszystkie te dane wpisywane są do specjalnego kalkulatora, który posiada każde towarzystwo ubezpieczeniowe i na ich podstawie wyliczana jest opłata, jaką trzeba uiścić. Jeżeli chodzi o autocasco to sposób wyliczania opłaty jest nieco inny. Tutaj pod uwagę jest branych jeszcze kilka innych czynników.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę na to, gdzie samochód jest pozostawiany na noc (parking, parking strzeżony, garaż, itp.), sposób użytkowania, średni roczny przebieg, sprawność zabezpieczeń elektrycznych oraz jakie są uszkodzenia samochodu. Dopiero posiadając te wszystkie dane agencja ubezpieczeniowa może wyliczyć wartość pojazdu oraz wysokość składki, jaką należy uiścić, by samochód miał dodatkowo autocasco obok obowiązkowego OC.

Dodaj komentarz