rodzinaWykupienie polisy na życie powinno być dobrze przemyślaną decyzją, nie warto od razu odrzucać takiej opcji, szczególnie gdy jedna osoba utrzymuje całą rodzinę i na dodatek ma bardzo niebezpieczną pracę. W wypadku jej śmierci wypłacone odszkodowanie może znacznie ulżyć rodzinie pod względem finansowym i pozwolić przeżyć najbliższe lata. Często jest również tak, iż ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć koszty pogrzebu do pewnej kwoty, najczęściej są to pieniądze potrzebne na najtańszą formę pochówku.

Polisa na życie daje ochronę finansową nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby, ale również wtedy, gdy ona ciężko zachoruje, co uniemożliwi jej pracę. W ofercie agencji można znaleźć kilka różnych rodzajów polisy. Pierwszym głównym podziałem jest ten na polisy terminowe oraz bezterminowe. Te pierwsze mogą być zawarte na określoną ilość lat, lub do określonego wieku. Po dacie zawartej w umowie po prostu ona wygasa, a wszystkie wpłacone pieniądze zazwyczaj przepadają. Z tego względu większą popularnością cieszą się ubezpieczenia bezterminowe, ponieważ spełniają one również funkcję inwestycyjną. Najważniejsze jest jednak to, aby to ubezpieczenie było przez cały czas, gdy jedyny pracujący w domu jest aktywny zawodowo. Jeżeli chodzi o sumę ubezpieczenia to wiadomo, że najlepiej, aby była ona jak najwyższa.

Jednak im wyższa kwota, to tym większe będą składki, które trzeba przecież opłacać. Najlepiej więc, by ta suma była tak duża, aby objęła wszystkie niezbędne miesięczne wydatki (rachunki, zakupy) oraz ewentualne raty kredytu. Poszukując odpowiedniej oferty warto poprosić o pomoc agenta ubezpieczeniowego, który posłuży swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Trzeba wiedzieć, że w zeznaniach nie wolno kłamać, ponieważ w razie jakiegoś wypadku sprawa zostanie dokładnie zbadana i w najgorszym razie rodzina nie dostanie żadnych pieniędzy mimo opłacanych regularnie składek. Polisa na życie jest wykupowana przecież po to, aby zapewnić najbliższym godziwy byt po nieszczęśliwej śmierci, nie warto więc tego ryzykować dla oszczędzenia kilku złotych.

Dodaj komentarz