Staje się coraz bardziej popularna głównie za „namową” naszych banków, ale też i coraz więcej ludzi rozumie jak korzystne może być zabezpieczenie przeciwko stratom finansowym nie tylko w murach, ale mieniu ruchomym.

Ubezpieczenie nieruchomości to szereg produktów, które mogą odpowiedzieć na potrzeby konsumentów, a w tym przypadku właścicieli lub wynajmujących nieruchomości. Bo cztery kąty możesz ubezpieczyć bez względu na to kim jesteś.

Ubezpieczenie właściciela

To on miał szczęście kupić dom lub mieszkanie za gotówkę. Może ubezpieczyć swoje lokum od pożaru, zalania, kradzieży, huraganu, powodzi, a także przepięcia i innych zdarzeń losowych, które mogą pozbawić go jego majątku. Odszkodowanie dostanie na konto i z nikim nie musi się dzielić.

Właściciel z kredytem

Niestety nie ma tyle szczęścia co jego poprzednik. Musi ustanowić na polisie cesje, a jego ubezpieczenie nieruchomości głosi, że bank jest współwłaścicielem i to on właśnie dostanie odszkodowanie od ubezpieczyciela. Szczególnie w przypadku szkody całkowitej. To bank również nieraz decyduje na jakich warunkach się ubezpieczasz.

Najemca

Ten pomimo braku tytułu prawnego do lokalu również ma prawo wykupić ubezpieczenie nieruchomości szczególnie po to aby zabezpieczyć swoje mienie ruchome i zapobiec przykrym skutkom uszkodzenia mieszkania sąsiada.

Jednym słowem zawsze masz prawo do solidnej ochrony. Ubezpieczenie nieruchomości jest dla wszystkich i dla wielu rodzajów budynków domków, mieszkań, domów w budowie i zabudowań gospodarczych. Przed pożarem, kradzieżą, wichurą i powodziom ochronisz wiele. A ubezpieczyciele wciąż rozszerzają ten katalog o nietypowe zdarzenia.

Dodatkowo pozwalają dokupić assistance

Dodajmy ciekawe assistance, które pozwoli zadbać o naszą nieruchomość i stawić czoła usterkom. Dzięki home assistance w zależności od opcji możesz zyskać nawet pomoc hydraulika, ale i prawnika.

Liczy się wartość

Nie warto jej zaniżać ani zawyżać bo ona ciągle się liczy i może wpłynąć na nasze odszkodowania, a gdy próba oszustwa zostanie wykryta będzie nas czekać surowa kara. Jeśli się zmienia zgłaszaj to szybko do ubezpieczyciela aby mieć pewność adekwatnego odszkodowania.

Nawet gdy jeszcze w budowie

Ty już możesz ubezpieczać swój włożony weń pieniądz i wysiłek. I ubezpieczyć ją przed większością zdarzeń co zwykłą nieruchomość, ale budynek musi być bez wad i dobrze zabezpieczony.

Zabezpieczysz też garaże, szklarnie, place zabaw i całą posesję. Wybór czego chcesz należy jedynie do Ciebie. A pewność jutra i bezpieczeństwo do Twojej kieszeni.

Dodaj komentarz