Wykupienie ubezpieczenia na życie to naprawdę dobre rozwiązanie. Sprawia, że w przypadku śmierci nasi bliscy nie zostaną bez wsparcia finansowego. W przypadku powstania uszczerbku na zdrowiu my samy otrzymamy świadczenie, które pozwoli nam uporać się z tą sytuacją.

Co jednak z osobami, które mają nadwagę? Czy one również mogą wykupić ubezpieczenie na życie?

Ocena ryzyka

Zanim towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie decyzję o tym, czy zdecyduje się sprzedać nam polisę ubezpieczeniową, musi ocenić ryzyko, które przyjdzie mu w związku z tym ponieść. Wypełnienie formularza medycznego jest więc obowiązkowym elementem, którego nikt z nas nie uniknie. Znajdziemy w nim pytania dotyczące między innymi naszej wagi oraz wzrostu, co pozwoli pracownikom towarzystwa ubezpieczeniowego ocenić, czy w naszym wypadku można mówić o wadze prawidłowej, nadwadze bądź otyłości.

Nadwaga, czyli większe ryzyko

Nadwaga to zawsze większe ryzyko wystąpienia takich przypadłości, jak:

choroba niedokrwienna serca;

nadciśnienie tętnicze;

cukrzyca;

choroby zwyrodnieniowe stawów.

Do tego dochodzi większe zagrożenie niektórymi rodzajami nowotworów.

Czy są szanse na wykupienie polisy na życie?

Polisa na życie a nadwagaTrzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że większość firm ubezpieczeniowych nie chce sprzedawać polis na życie osobom, które cierpią na nadwagę. Ryzyko ubezpieczeniowe ulega bowiem w ich przypadku znacznemu powiększeniu. W efekcie wymaga to wzrostu składki ubezpieczeniowej. Ciekawym jest fakt, że problemy z wykupieniem polisy mogą mieć nawet te osoby z nadwagą, których stan zdrowia nie pozostawia wiele do życzenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe zakładają bowiem, że nawet jeśli dzisiaj z naszym zdrowiem nie dzieje się nic złego ,to sytuacja ta prawdopodobnie ulegnie zmianie w przyszłości. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na świecie, nie rezygnują z ubezpieczania osób ważących za dużo. Stosują jednak prostą zasadę: składki rosną wraz z twoją wagą. Im więc więcej ważysz, tym więcej kosztuje cię polisa. Ta prosta zależność sprawdza się bardzo dobrze.

Dodaj komentarz