Polisa na życie dla wymagających więcejTo ile polisa na życie ma kosztować uzależnione jest od wielu indywidualnych czynników. Agent ubezpieczeniowy może podać klientowi jedynie orientacyjne koszty ubezpieczenia, nie jest on w stanie konkretnie podać kwoty jaką będziemy zmuszeni zapłacić. Jakie czynniki mają wpływ na cenę ubezpieczenia? Okazuje się, że cena uzależniona jest od dwóch najważniejszych kwestii. Tak więc będzie to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. Jak możemy zauważyć w większości przykładowych ofert towarzystw ubezpieczeniowych, wraz z wiekiem rośnie wysokość składki.

Ubezpieczenie na życie

Jedna z firm ubezpieczeniowej dla młodej osoby będzie w stanie zaoferować ubezpieczenie na życie z sumą 100 tys. zł za 60 złotych miesięcznie, z kolei osoba w wieku 51 lat za taką samą polisę zapłaci trzy razy więcej. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że na rynku znajdują się firmy ubezpieczeniowe, które są w stanie zaproponować jedną składkę ubezpieczeniową dla wszystkich. Nie ma dla nich znaczenia wiek osoby wyrażającej chęć ubezpieczenia się. Niemniej jednak znacznie powszechniejszymi są przypadki, gdy mniejsze koszty poniesie klient, który zdecyduje się na wybór ubezpieczenia grupowego. Okazuje się, że taka polisa na życie jest jednakowe dla osób w wieku od 16 do 60 lat, a z kolei składka wynosi 48 zł miesięcznie przy sumie ubezpieczenia w wysokości 15 tys. zł. Dlaczego ubezpieczyciela interesuje stan zdrowia klienta?

Ankieta medyczna

Otóż, na podstawie ankiety medycznej oraz ewentualnych dodatkowych badań medycznych firma ubezpieczeniowa stwierdza, jakie jest ryzyko wystąpienia u klienta choroby lub czy istnieje duże ryzyko jego śmierci w trakcie trwania ubezpieczenia. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że oba przypadki skutkują wypłatą odszkodowania, dlatego mówi się o ryzyku wypłaty odszkodowania. Im to ryzyko jest wyższe, tym wyższa będzie składka. Jeżeli kupimy polisę jako osoby młode, wysokość składki będzie nas obowiązywała przez cały okres polisy. Jest to rozwiązanie najczęściej sugerowane przez specjalistów.

Dodaj komentarz