Decydując się na wykupienie polisy na życie, nastawiamy się na to, że w przypadku rozmaitych zdarzeń otrzymamy solidne odszkodowanie. Niestety, nieraz zdarza się tak, że ubezpieczyciel odmawia nam wypłaty świadczenia. Jesteśmy wówczas niemiło zaskoczeni. Tymczasem sytuacje, w których nie otrzymamy świadczenia są dokładnie wymienione w OWU.

 

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to dokument, który bardzo precyzyjnie opisuje sytuacje, w których wypłata odszkodowania nie będzie możliwa. Aby więc później nie czuć się niemiło zaskoczonym, dokument ten koniecznie trzeba przeczytać bardzo dokładnie. Wówczas będziemy przygotowani na ewentualną odmowę ubezpieczyciela.

Zatajenie informacji wpływających na ryzyko ponoszone przez towarzystwo ubezpieczeniowe

Stosowanie zwyżek składki lub odmowa sprzedania polisy to naturalne praktyki stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Wiele osób chcących uniknąć takich problemów decyduje się na zatajenie pewnych informacji, które mogłyby skutkować właśnie takim postępowaniem ubezpieczyciela. Trzeba jednak pamiętać, że takie praktyki na nic się nam zdadzą. Prawda w końcu i tak się wyda, a towarzystwo ubezpieczeniowe po prostu odmówi nam wypłaty świadczenia.

Śmierć samobójcza

Większość towarzystw ubezpieczeniowych zabezpieczenia się przed śmiercią samobójczą swoich klientów. W umowie znajduje się więc zapis wykluczający odpowiedzialność ubezpieczyciela w momencie, kiedy osoba ubezpieczona ponosi śmierć na skutek zamachu samobójczego. Tak samo jest wówczas, kiedy do śmierci nie doszło, ale osoba, która próbowała się zabić odniosła poważne obrażenia. Odszkodowania również nie otrzyma.

Śmierć na skutek działań wojennych

Polisa na życie: kiedy towarzystwo może nie wypłacić odszkodowania?W tym wypadku wypłata odszkodowania także nie będzie miała miejsca. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają odszkodowań również wówczas,gdy śmierć lub uraz są wynikiem zamieszek lub uczestnictwa w demonstracji. Polisa na życie to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą czuć się bezpiecznie. Trzeba jednak pamiętać,że nie brakuje sytuacji, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić nam wypłaty odszkodowania.

Dodaj komentarz