Polisa na życie – wszystko, co musisz wiedziećChcesz się ubezpieczyć na życie? Myślisz, że to trudne do wykonania? Mylisz się. Zakup polisy na życie to bardzo prosta sprawa. Nawet nie trzeba wychodzić z domu. Większość firm ubezpieczeniowych sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem stron internetowych. Również ubezpieczenia na życie zawierane są droga internetową. Zawsze też w tym celu można odwiedzić agenta ubezpieczeniowego. Wybór należy do zainteresowanego. Niewątpliwie jednak dużo mniej wymagające jest zawarcie umowy ubezpieczeniowej za pośrednictwem Internetu. Jednak jeżeli wolimy bezpośrednio porozmawiać z agentem, zdać się na jego rady i wskazówki, stacjonarna placówka ubezpieczeniowa będzie do tego idealna. Tym bardziej, że obecnie, wiele z nich oferuje produkty wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Oczekiwania

Zawierając polisę na życie, musimy wiedzieć, czego wobec niej oczekujemy. Na pewno istotnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej oferty, jest kwota składki i wysokość gwarantowanej kwoty odszkodowania. Polisy ubezpieczeniowe są pod tym katem bardzo zróżnicowane. Od tego, czemu są poświęcone, zależy zakres świadczonej ochrony. Wybierając polisę ubezpieczeniową warto przemyśleć, co chcemy objąć jej zasięgiem. Czy ma ona obejmować śmierć bliskich, utratę pracy, czy wypadki losowe. Często zakres konkretnej polisy z góry określa ubezpieczyciel.

Polisa na życie

Na podstawie naszych potrzeb, dobiera i proponuje nam odpowiedni produkt. Polisa na życie w takim wypadku obejmuje najczęściej urodziny dziecka, śmierć najbliższych członków rodziny, niektóre z chorób nagłych (zawał, udar), śmierć ubezpieczonego czy wypadki w pracy. Katalog zdarzeń, jakie obejmie nasza polisa na życie można rozszerzyć na indywidualne potrzeby. Wymaga to dodatkowych nakładów pieniężnych, jednak jest produktem idealnie dopasowanym do naszych potrzeb. Często polisy na życie wykupują swoim pracownikom pracodawcy. Wykupowana polisa w ramach ubezpieczenia grupowego, ma zazwyczaj korzystniejszą cenę. Przy większej ilości klientów, ubezpieczyciel jest w stanie obniżyć koszty polisy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz