W dzisiejszych czasach chcąc uzyskać kredyt, trzeba niestety zgromadzić wiele dokumentów, a także posiadać dobre zabezpieczenie. Cóż, banki troszczą się o swoje interesy zwłaszcza, iż coraz więcej zaciągniętych pożyczek jest niespłacanych z powodu braku środków.

Jeśli jest osoba poręczająca, to na niej spoczywa obowiązek spłaty rat, jeśli nie to kredytobiorca traci swój majątek, który przejmuje komornik. Nic, więc dziwnego, że w ostatnich czasach coraz więcej osób, decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, wykupując przy tym ubezpieczenie, które stanowi zabezpieczenie dla kredytu.

Ułatwienia w posiadaniu polisy

W wielu przypadkach posiadanie polisy ułatwia zaciągnięcie pożyczki, zwłaszcza na wyższe kwoty. Bank w razie niespłacania rat zwraca się do ubezpieczyciela, który pokrywa je. Jest to dobre rozwianie i korzystne dla obu stron. Należy jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zdrowotne nie będzie brane pod uwagę przez bank. W grę wchodzą tylko dodatkowe polisy prywatne. W tej kwestii warto skonsultować się z agentem, który wyjaśni szczegóły, na jakich zasadach odbywa się to. Posiadając ubezpieczenie grupowe, wykupione przez pracodawcę nie może być zabezpieczeniem dla pożyczkobiorcy.

Od czego chroni polisa?

Taka polisa chroni od nieszczęśliwych wypadków, powstania urazów w pracy, poważnych schorzeń. Świadczenia wypłacane są także z tytułu urodzenia dziecka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż całość bądź połowę kosztów związanych z opłacaniem składek ponosi pracodawca, który załatwia też wszelkie formalności, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów związanych z formalnościami. Ogólnie rzecz biorąc dodatkowe ubezpieczenia warto zawierać nie tylko w przypadku zawierania umów kredytowych, lecz by zapewnić sobie i rodzinie najlepszą opiekę. Ubezpieczenie medyczne nie kosztuje wiele, a niestety leczenie prywatne na własną rękę może stanowić obciążenie dla budżetu, zwłaszcza jeśli nie jest za bogaty. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie swoim, jak i całej rodziny, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebne wsparcie.

Dodaj komentarz