Ubezpieczenia na życie cieszą się obecnie ogromną popularnością. Na ich kupno decyduje się coraz więcej osób. Jest to doskonała forma zabezpieczenia nie tylko siebie, ale również swoich bliskich. Trzeba pamiętać, że polisy na życie zapewniają wypłatę świadczenia nie tylko w wypadku zgonu, ale również wtedy, kiedy na skutek różnorakich zdarzeń dochodzi do uszczerbku na zdrowiu.

Co brać pod uwagę, wybierając polisę, aby postawić na naprawdę dobrą ofertę?

Czym się nie kierować przy wyborze ubezpieczenia na życie?

Przede wszystkim nie należy wybierać polisy tylko dlatego, że na takie rozwiązanie postawił nasz znajomy czy krewny. To, co sprawdziło się w jego wypadku, nie musi być odpowiednie również dla nas. Także reklama jest kiepskim kryterium wyboru. Warto pamiętać, że dobra polisa ubezpieczeniowa sprzedaje się sama – reklamowanie jej w telewizji, internecie czy prasie nie jest więc potrzebne. Wysokość składki jest tym, co często bierzemy pod uwagę. Tymczasem okazuje się, że jest to nie najlepsze kryterium wyboru.

Wykluczenia odpowiedzialności

To jedno z bardziej znaczących kryteriów, które w istotny sposób wpływa na to, kiedy nie otrzymamy wypłaty świadczenia. Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się wykluczać z zakresu ochrony śmierć na skutek samobójstwa czy zachorowania na AIDS. Zawsze należy bardzo dokładnie dopytać agenta, w jakim przypadku świadczenie nie zostanie wypłacone. Warto pamiętać, że zakres ochrony można z firmą ubezpieczeniową negocjować.

Rodzaj składki

Polisa ubezpieczeniowa – czym kierować się przy jej wyborze?Możemy zdecydować się na składkę jednorazową bądź taką, którą płacić będziemy regularnie. W pierwszym wypadku pieniądze do towarzystwa ubezpieczeniowego wpłacimy tylko raz. Będzie to jednak dość spora kwota, którą nie każdy z nas będzie dysponował. Składki regularne mogą być płacone:

raz w miesiącu;

raz na kwartał;

raz na pół roku;

raz w roku.

Obecnie coraz mniej towarzystw ubezpieczeniowych daje swoim klientom możliwość opłacania składki miesięcznie. Wymienione kryteria to jedynie bardzo niewielka część tego, co warto brać pod uwagę, wybierając polisę na życie.

Dodaj komentarz