Polisa ubezpieczeniowa dla młodych kierowcówKażdy młody kierowca, który ma prawo jazdy, chce jak najszybciej kupić własny samochód. Cóż obecnie używane pojazdy mechaniczne są bardzo tanie, więc wydając kilkaset złotych, można cieszyć się pierwszym zakupem. Niestety na tym wydatki się nie skończą, bo prócz kosztów na auto młody kierowca musi ponieść je jeszcze z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a ta kwestia niestety może mocno nadszarpnąć finanse.

Młoda, niedoświadczona osoba za kółkiem, która dopiero od niedawna posiada dokument uprawniający do kierowania pojazdem, fakt faktem nie posiada żadnego doświadczenia, więc OC ubezpieczenie będzie stosunkowo wysokie, na co duży wpływ będzie miał fakt, iż zniżki nie zostaną naliczone. Dla firm ubezpieczeniowych taka osoba stanowi ryzyko, gdyż dopiero tak naprawdę uczy się kierować i nabywa umiejętności, więc nikogo nie powinna zaskoczyć wysoka polisa.

Pełen pakiet zniżek

Dobrym pomysłem jest zarejestrowanie pojazdu na osobę, która posiada pełen pakiet zniżek, oczywiście powinien być to ktoś z rodziny, ojciec czy dziadek. W takiej sytuacji na pewno koszty będą znacznie niższe, a dopisując się zarówno do dowodu rejestracyjnego, jak i do polisy zniżki ubezpieczeniowe będą rosły zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Z czasem, gdy uzyska się ich większą ilość, zawsze można przepisać własność pojazdu. Jeśli nie ma się jednak możliwość załatwienia tej sprawy w ten sposób, trzeba będzie niestety ponieść koszty.

Młody kierowca

Młody kierowca prócz OC powinien także zwrócić uwagę na ubezpieczenia AC, bo brak wprawy w kierowaniu może być powodem wielu niechcianych zdarzeń, a nie ma sensu remontować pojazdu non stop za własne pieniądze, skoro może zrobić to ubezpieczyciel. Oczywiście znów będą to dodatkowe opłaty, bo niestety takie ubezpieczenia do najtańszych nie należą a wręcz przeciwnie. Ogólnie rzecz biorąc, by wybrać najlepszą polisę, warto zapoznać się z ofertą wielu ubezpieczycieli a pomoże w tym OC kalkulator, dzięki którym w kilka minut każdy kierowca dopasuje polisę do wymagań, jak i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz