Obdarowywanie się prezentami z okazji świąt Bożego Narodzenia jest bardzo miłym zwyczajem.

Osoby, które nie mają pomysłu na prezent mogą podarować swoim bliskim polisę ubezpieczeniową na życie.

Polisa posagowa

Polisę posagową mogą wykupić rodzice, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Polisa posagowa zabezpieczy przyszłość dzieci, kiedy rodzicom przydarzy się coś złego, ułatwi im start w dorosłe, samodzielne życie. W przypadku polisy posagowej składki możemy opłacać wybierając jedną z proponowanych przez ubezpieczyciela opcji:

miesięcznie

kwartalnie

raz na pół roku

raz w roku

Wartość ubezpieczenia zależy od wysokość składek. Im wyższą składkę zapłacimy, tym polisa będzie miała wyższą wartość. Polisą posagową można wykupić zaraz po narodzinach dziecka. Po osiągnięciu przez nie pełnoletności, na polisie zgromadzi się spora suma. Wykupienie polisy posagowej to zaciągnięcie zobowiązania na kilka lub nawet kilkanaście lat. Zastanówmy się, czy w przyszłości będzie nas stać na opłacanie składek.

Polisa posagowa

Polisa ubezpieczeniowa prezentem pod choinkęPolisą ubezpieczeniową na życie mogą wykupić nie tylko rodzice dla dzieci, ale także na odwrót: dzieci wykupują polisę dla rodziców. Zgromadzone na koncie pieniądze przechodzą na rzecz osoby wskazanej w polisie, dopiero w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej. Pieniądze z polisy mogą być wypłacone dowolnej osobie wymienionej w polisie. Może to być współmałżonek, dzieci, wnuki, rodzice. Wysokość wypłaconej w przyszłości polisy zależy od wysokości płaconych składek. Wysokość składek zależy także od wieku osoby ubezpieczonej, im jest ona starsza, tym wysokość składek będzie wyższa. Polisy ubezpieczeniowe na życie są polisami zawieranymi na długi okres. Podpisując taką polisę bierzemy na siebie obowiązek płacenia składek. Trzeba więc dokładnie się zastanowić, czy podołamy w przyszłości obciążeniom związanym z koniecznością płacenia składek. W przypadku śmierci lub nieszczęśliwego wypadku pomagają jednak najbliższym przetrwać najtrudniejszy okres żałoby lub rehabilitacji.

Dodaj komentarz