Polisy i ubezpieczeniaBezpieczeństwo ludzkie, to jedna z najważniejszych sfer życia, dlatego kierowcy samochodów powinni się nad nią zastanowić. Prowadząc pojazd jest się odpowiedzialnym za siebie, za pasażerów, za samochód oraz za najbliższe otoczenie. To sporo, ale ostrożni kierowcy nie powinni się zbytnio tym martwić. Niestety bywa też tak, że mimo ostrożności zagraża nam cudza nieostrożność.

W takich chwilach przydaje się ubezpieczenie zarówno pasażerów, jak i pojazdu. Podstawowym i obowiązkowym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest ubezpieczenie OC. Jego celem jest ekonomiczna rekompensata szkód wyrządzonych osobom trzecim w skutek wypadku samochodowego. Dodatkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem jest Autocasco (AC), które z kolei dotyczy bezpośrednio pojazdu ubezpieczanego.

Gotowe pakiety oc i ac

W tej polisie zwracane są koszty uszkodzeń i zniszczeń powypadkowych. Można zainwestować w wersję nieco rozszerzoną, która pokrywa także straty z tytułu kradzieży oraz aktów wandalizmu. Kiedyś polisy te były sprzedawane oddzielnie, dziś jednak ciężko znaleźć taką ofertę. Rynek zdominowały pakiety. Nic w tym dziwnego, ponieważ OC i AC w pakiecie miesięcznie wychodzi dużo taniej. Dodatkowo większość firm w gratisie oferuje usługę Assistance w wersji podstawowej. Taka usługa okazuje się bardzo pomocna w niespodziewanych zdarzeniach podczas podróży. Wspiera ona kierowców, zapewniając im poczucie komfortu i bezpieczeństwa w sytuacjach, które zdarzają się bardzo często, chociażby pęknięta opona, brak benzyny czy awaria samochodu.

Dodatkowe usługi Assistance

Wystarczy jeden telefon i po jakimś czasie pojawia się ktoś z samochodem zastępczym czy kanistrem benzyny. Wersja rozszerzona Assistance kosztuje nieco więcej, ale zapewnia klientowi dodatkowe wsparcie w postaci opieki medycznej, porad prawnych, a także pomocy domowej, przykładowo, hydraulika czy elektryka! Przeglądając oferty ubezpieczalni powinno się zwracać uwagę na zakres ubezpieczenia, a nie jego niską cenę, ponieważ tanie ubezpieczenie nie zawsze będzie najlepsze. Warto czasami trochę dopłacić, ponieważ zakres ubezpieczenia może zwiększyć się i dwukrotnie!

Dodaj komentarz