Polisy ubezpieczeniowe w różnych odsłonachJeszcze do niedawna ubezpieczało się tylko samochody, domy i mieszkania. Ewentualnie ich wyposażenie. Dzisiaj oferta firm ubezpieczających jest tak bogata, iż chyba zdecydowanie łatwiej byłoby wymienić, czego się nie ubezpiecza, niż wyliczyć wszystko to, co ubezpieczeniu podlegać może. Jest zainteresowanie rynku, są i oferty. Popularnym rodzajem ubezpieczeń, wykupywanych w zakresie indywidualnym, są ubezpieczenia medyczne. Utrudniony dostęp do państwowej służby zdrowia sprawia, iż coraz większa liczba osób decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Zapewnia im ono dostęp do opieki medycznej bądź to we wskazanej placówce, bądź w przychodniach czy gabinetach prywatnych lekarzy, uwzględnionych w warunkach obowiązywania wykupionej polisy.

Ubezpieczenia dodatkowe

Innym rodzajem ubezpieczenia dodatkowego są wszelkiego rodzaju ubezpieczenia związane z wyjazdami. Bez względu na to, czy wyjazd taki, związany jest z wykonywaniem służbowych obowiązków, czy jest to zwyczajny wakacyjny wyjazd zagraniczny, ubezpieczenie podróżne wykupuje się coraz częściej. Nie straszny nam wówczas żaden wyjazd. Jeżeli zginie nam bagaż lub z przyczyn od nas niezależnych, spóźnimy się na przesiadkowy lot, firma ubezpieczeniowa pokryje wszelkie zaistniałe wtedy koszty i straty. Często takie ubezpieczenie podróżne obejmuje również koszty leczenia i opieki lekarskiej za granicą. Wypadki zdarzają się często, a dostęp do lekarza, poza granicami kraju, bez dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego za granica, może przysporzyć kłopotów. I być kosztowne.

Bezpieczna polisa

Odpowiednia polisa zapewnia nam bezpieczeństwo. Stosunkowo nowym produktem w ofercie agencji ubezpieczeniowych jest ubezpieczenie na raka. W związku z tym, iż u coraz większej ilości osób diagnozuje się tę ciężką chorobę, ubezpieczyciele przygotowują polisy, dzięki którym walka z choroba jest łatwiejsza. W ramach takiej polisy dostajemy wsparcie na leczenie. Pokrywa ona koszty związane z leczeniem szpitalnym lub związane z utratą pracy, wynikająca z niemożliwości jej wykonywania. Sumy wypłacane przez ubezpieczyciela często przeznaczone są na niezbędne lekarstwa.

Dodaj komentarz