Porady dla kierowcy szukającego taniego ocNie da się ukryć, że zdanie egzaminu na prawo jazdy jest jednym z najszczęśliwszych dni w życiu młodego człowieka. Obecnie trendem stało się rozpoczynanie kursu na trzy miesiące jeszcze przed ukończeniem 18-stego roku życia i zdanie egzaminu w urodziny czy też kilka dni po nich.

Osoby dobrze przygotowane przez ośrodki szkolenia kierowców zdają za pierwszym razem. A na dokument upoważniający do poruszania się po drodze samochodem zwykle czeka się do trzech tygodni. W tym czasie dumni rodzice zastanawiają się nad wyborem marki samochodu dla swojej pociechy.

Zniżki na OC

Często jest to coś niedużego z małą pojemnością silnika. Niestety wydatki nie kończą się w momencie zakupu samochodu. Należy również wziąć pod uwagę liczne koszty związane z obowiązkowymi opłatami, serwisami czy ewentualną naprawą wozu. Obowiązkowe oc nie kosztuje mało, mimo licznych i częstych zniżek, które czekają na nas. Za co zniżki? Zniżek możemy spodziewać się w momencie, kiedy posiadamy więcej aniżeli 26 lat i też z reguły, jeśli nasz samochód jest eksploatowany mniej niż rok. Ubezpieczyciele bardzo często oferują atrakcyjne opcje w momencie, gdy przedłużymy u nich ubezpieczenie albo też mamy wykupione inne pakiety.

Kryteria zawodowe

Przychylnym okiem patrzy się również na pewne grupy zawodowe, jak dajmy na to rolników czy taksówkarzy. Z całą odpowiedzialnością można również rzecz, że zaoszczędzimy również w momencie, gdy nasza jazda będzie bezkolizyjna. Towarzystwa ubezpieczeniowe niestety nie przewidują żadnych udogodnień cenowych dla osób poniżej 25 r.ż jak i w momencie, kiedy posiadamy prawo jazdy mniej niż 3 lata.
Należy dodać, że wtedy jesteśmy brani jako osoby, które powodują najczęściej wypadki na drogach. Jak zatem młody kierowca może liczyć na to, że koszt OC nie będzie dla niego kosmicznie wysoki? Najlepszym wyjściem w jego sytuacji będzie zakup samochodu o pojemności silnika 1,4 wyprodukowanego po 1995 roku. A żeby zyskać zniżki, właścicielem bądź współwłaścicielem niech będzie ktoś z rodziny. Nie mniej jednak najważniejszą zasadą jest uważanie na drodze, dzięki bezkolizyjnej jeździe już po roku możemy liczyć na to, że nasza składka zmniejszy się.

Dodaj komentarz