Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczneCoraz więcej Polaków wyjeżdżających na urlopy decyduje się na wykupienie polisy turystycznej. Mimo to nadal nie brakuje osób, które zapominają o polisie turystycznej. Tymczasem okazuje się, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które w czasie urlopu pozwala czuć się bezpiecznie. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zawsze wyjeżdżając na urlop, musimy liczyć się z tym, że dopadnie nas choroba. O ile wypoczywamy na terenie państwa członkowskiego Unii Europejskiej problem nie jest taki duży – ochronę zapewnia nam karta EKUZ. Gorzej, jeśli na miejsce wypoczynku wybraliśmy na przykład Egipt. Ubezpieczenie turystyczne sprawia, że w przypadku choroby nie musimy się bać – będziemy mogli całkowicie za darmo skorzystać z niezbędnej pomocy medycznej.

 Transport medyczny do Polski

Tego nie zapewni nam nawet karta EKUZ. A przecież zawsze może zdarzyć się tak, że nasz powrót do kraju normalnym środkiem transportu i bez nadzoru personelu medycznego będzie niemożliwy. Wykupienie polisy turystycznej zawsze daje pewność, że transport medyczny nie będzie nas nic kosztował.W Polsce pomoc ratowników górskich jest całkowicie darmowa. Ale już na przykład na Słowacji za akcję pogotowia górskiego trzeba zapłacić. Jeżeli wykupimy polisę turystyczną, koszta pokryje ubezpieczyciel, a my będziemy mogli spać spokojnie. Trzeba pamiętać, że w wielu wypadkach niezbędne okazuje się być wsparcie śmigłowca, a wówczas koszty mogą być naprawdę wysokie.

 Kradzież sprzętu turystycznego

Bez względu na to, gdzie wypoczywamy zawsze może przytrafić się nam niemiła niespodzianka: nasz sprzęt turystyczny może zniknąć z przechowalni. W przypadku wykupionej polisy turystycznej nie trzeba się jednak obawiać – straty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe, a my dalej będziemy mogli cieszyć się urlopem.Zaprezentowane sytuacje to jedynie niewielki wycinek tego, kiedy ubezpieczenie turystyczne może okazać się przydatne. Z całą pewnością opłaca się je wykupić, aby cieszyć się bezpiecznym i naprawdę przyjemnym urlopem.

Dodaj komentarz