Tempo dzisiejszego życia powoduje, że niestety coraz mniej czasu poświęcamy na własne zdrowie, jak i jego ochronę a przecież nigdy nie wiadomo gdzie może nas spotkać niebezpieczeństwo. Nawet jadą samochodem zgodnie z przepisami prawa, możemy ulec wypadkowi nie z naszej winy, przechodząc przez przejście dla pieszych, jadąc rowerem i w wielu innych sytuacjach.

Warto, więc zastanowić się, jakie kroki podjąć, by zapewnić sobie w razie konieczności najlepszą opiekę medyczną. Wiele osób, które lekceważą codzienne zagrożenia w razie wypadku, pozostaje bez pomocy, a za wszelkie świadczenia medyczne musza płacić duże pieniądze z własnej kieszeni. Dodatkowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jest bardzo dobrym rozwiązaniem i coraz częściej wybieranym przez rozważnych obywateli, którzy cenią nie tylko swoje życie i zdrowie, lecz także najbliższych.

Wysokość składki ubezpieczeniowej

Taka forma ubezpieczenia jest dostępna w każdej agencji ubezpieczeniowej. Wystarczy tylko odwiedzić dany oddział i wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do potrzeb. Wysokość składki za taką polisę ustalana jest indywidualnie. Zazwyczaj zależy od wysokości, na jaką ustalona została polisa. Kwoty nie są sztywne i odgórnie narzucane zainteresowanym Dużą zaletą, która powinna przemawiać za taką formą bezpieczeństwa, jest fakt, iż w przypadku zdarzenia losowego czy wypadku świadczenia pieniężne wypłacane są bardzo szybko. Nie trzeba czekać tygodniami na pomoc, udzielana jest ekspresowo. Oferta agencji jest bardzo duża w tej kwestii, jest dostępne nie tylko ubezpieczenie indywidualne NNW, lecz istnieje możliwość kupna grupowej polisy, która daje jeszcze więcej korzyści.

Kto najczęściej korzysta z ubezpieczeń?

W tym przypadku najchętniej z tej możliwości korzystają firmy, uczelnie czy różnego rodzaju przedsiębiorcy, którzy dbają o dobro swoich pracowników. Każdy wypadek czy zdarzenie wiąże się z ogromnymi kosztami, zwłaszcza jeśli leczenie trwa długo, a późniejszy powrót do zdrowia wymaga jeszcze rehabilitacji, dlatego polisa NNW powinna być priorytetem dla każdego, kto ma rozważne podejście do życia i czyhających zagrożeń. Niestety, wiele osób nie korzysta z takich możliwości przez wzgląd na pieniądze. Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek śmierci, NNW czy prywatna polisa wiążę się z koniecznością opłacania składek, mimo iż nie są to zazwyczaj niewielkie sumy, to często przekraczają możliwości finansowe. Na pewno taka polisa, która obejmuje cała rodzinę, będzie gwarancją bezpieczeństwa, więc w nawet przy niskim budżecie domowym warto zrezygnować z przyjemności na rzecz ochrony zdrowia.

Dodaj komentarz