Prekursorskie rozwiązania stosowane w pilarkach Husqvarna

Prekursorskie rozwiązania stosowane w pilarkach HusqvarnaWśród narzędzi do pielęgnacji terenów zielonych są między innymi te marki Husqvarna. Wybór tych narzędzi od szwedzkiego producenta jest bardzo duży; jednak wielu osobom w naszym kraju marka Husqvarna kojarzy się głównie ze spalinowymi piłami łańcuchowymi.

Rozwiązania, które są patentem Husqvarny

 

Pilarki to narzędzia o wyjątkowo prostej budowie. Pozornie więc nie da się wymyślić rozwiązań, które je odmienią. Okazało się jednak, że nawet w bardzo prostych narzędziach da się zastosować rozwiązania, które sprawią, że praca nimi będzie bardziej bezpieczna i komfortowa. Już w jednych z pierwszych modeli pilarek Husqvarny, które do sprzedaży trafiły w latach 50. zastosowany został tłumik, którego budowa przypominała tłumiki stosowane w motocyklach (mało osób wie, że w przeszłości Husqvarna był producentem motocykli). Cichsza praca pilarek sprawiła, że klienci chętniej wybierali je niż takie same urządzenia konkurencyjnych firm. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym przez Husqvarnę automatyczny hamulec łańcucha. Rozwiązanie to w zmodyfikowanej formie jest stosowane także w obecnie produkowanych pilarkach. System TrioBrake Husqvarna wprowadziła w modelach pilarek, które trafiły do sprzedaży w 2001 roku. Dzięki temu systemowi hamulec może zostać włączony na 3 sposoby. Zostanie uruchomiony między innymi, gdy w czasie prac pilarką jej użytkownik potknie się. System TrioBrake bardzo mocno zwiększył bezpieczeństwo użytkowników. W modelach pilarek, które pojawiały się w sprzedaży od roku 2009 zastosowano funkcję Auto Tune. To unikalna technologia wykorzystująca do optymalizacji pracy silnika procesor. Wprowadzenie tej technologii pozwoliło nie tylko zmniejszyć ilość zużywanego paliwa, ale także ograniczyć emisję spalin.

Jaki model pilarki kupić?

 

Kupując pilarkę należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będzie wykorzystywana. W przypadku prac w przydomowym ogrodzie wystarczające jest urządzenie mające moc 2 kW. Taką pilarką można obciąć gałęzie albo przygotować drewno do kominka.

Dodaj komentarz