Problem z wypadającymi włosami

Gęsta, lśniąca czupryna to marzenie większości z nas. Niestety, nierzadko bywa tak, że naszym problemem są wypadające włosy. Problem ten dotyka zarówno panów, jak i kobiety i to niezależnie od wieku. Pojawia się pytanie czy jest jakiś lek na wypadanie włosów.

Dlaczego wypadają włosy?

Skuteczne przeciwdziałanie wypadaniu włosów możliwe jest wyłącznie wówczas, gdy uda się nam ustalić, jaka jest przyczyna tego problemu. W przypadku uszkodzenia mieszków włosowych na ogól miejsce mają zaburzenia hormonalne, które w przypadku panów pojawiają się najczęściej po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia. Warto jednak dodać, że ostatnio stwierdza się je również u mężczyzn o wiele młodszych. Kobiety z problemem tym borykają się w okresie menopauzy, po urodzeniu dziecka oraz odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Co zrobić, gdy wypadają nam włosy?

Obecnie medycyna dość dobrze radzi sobie z problemem wypadania włosów. Pracę z nami specjalista zacznie oczywiście od dokładnego wywiadu oraz zlecenia wielu badań, które pozwolą ustalić podłoże problemu. Obecnie wśród metod walki z wypadającymi włosami wyróżnia się:
-mezoterapię igłową;
-preparaty farmakologiczne;
-witaminy i mikroelementy.

Lek na wypadanie włosów

To w zdecydowanej większości środek, który należy dokładnie wcierać w skórę głowy. Jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrany, możemy być pewni jego wysokiej skuteczności. Plusem leków jest możliwość ich stosowania w domu (w odróżnieniu do mezoterapii igłowej). Dodatkowo leczenie farmakologiczne związane jest ze zdecydowanie mniejszymi kosztami niż te, które ponieść trzeba wówczas, gdy stawiamy na mezoterapię. Warto pamiętać, że wiele leków stosowanych w leczeniu wypadania włosów to środki, które dostępne są wyłącznie na receptę.

Mezoterapia igłowa

To dość prosty zabieg, którego naprawdę nie należy się obawiać. Za pomocą bardzo cienkiej igły w skórę głowy wprowadzane są substancje, których zadaniem jest odżywienie i odbudowanie włosów. Wiele osób pyta czy zabieg ten boli. Wyraźnie należy powiedzieć, że jest bezbolesny. Co wrażliwsze osoby mogą w jego trakcie odczuwać niewielki dyskomfort, który jednak naprawdę można wytrzymać. Aby pojawiły się efekty, konieczne okazuje się być przeprowadzenie przynajmniej kilku zabiegów. Koszt jednego to około dwieście pięćdziesiąt złotych, co sprawia, że mezoterapia nie jest dostępna dla wszystkich zmagających się z problemem wypadania włosów. Na szczęście kuracja farmakologiczna jest tańsza.

Witaminy i mikroelementy

Należy pamiętać o nich, komponując codzienne posiłki. Warunkują one prawidłową kondycję naszych włosów i skutecznie chronią przed ich wypadaniem.

Dodaj komentarz