Prywatna opieka medyczna vs opieka publicznaKażdemu obywatelowi należy się opieka zdrowotna. Sprawa jednak nie jest taka oczywista. Jeśli nie jest się ubezpieczonym, nie opłaca się składek na ubezpieczenie zdrowotne, za wszelką pomoc medyczną, porady i konsultacje medyczne trzeba płacić. I to niestety nie małe kwoty. Jeśli pracujemy, składki takie opłaca pracodawca. Mamy wówczas prawo do korzystania z publicznej opieki medycznej. Ale indywidualne ubezpieczenie zdrowotne możemy również wykupić sobie sami. Czy warto je mieć? Po co tracić pieniądze na coś, co nam się należy? Okazuje się, że jednak warto.

Kolejki do lekarzy

System opieki w naszym kraju, niestety, nie działa najlepiej. Kolejki do lekarzy specjalistów dłużą się w nieskończoność. W pierwszym kwartale roku, terminy wizyt u niektórych specjalistów, zajęte są już do końca roku. A co jeśli my nie możemy tyle czekać? Pozostaje wizyta prywatna, za która trzeba zapłacić. Takie sytuacje są jednak coraz częstsze. Dlatego też nic dziwnego, ze wiele osób wykupuje prywatne ubezpieczenie medyczne. Taka dodatkowa forma ubezpieczenia ułatwia odnalezienie się na rynku usług medycznych. Daje możliwość uzyskania porady od lekarza w interesującym nas terminie, a nie za miesiąc, rok czy pięć lat. Niektóre choroby nie stoją w miejscu. Szybka diagnoza i w porę podjęte leczenie może dać gwarancję powrotu do zdrowia. Publiczna służba zdrowia zwykle znacząco przedłuża ten cykl.

Ubezpieczenie zdrowotne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest dla nas zabezpieczeniem przed tym, że jeśli będziemy potrzebowali pomocy szybko, nie będziemy musieli czekać miesiącami w kolejkach. Wykupione ubezpieczenie zdrowotne zapewni nam kontakt z prywatną opieką medyczną, która działa zdecydowanie sprawniej. W ramach polisy ubezpieczeniowej będziemy z niej korzystać bezpłatnie i wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. To my zadecydujemy, kiedy udamy się do lekarza, a nieustalona kolejka. Prywatne ubezpieczenie medyczne daje poczucie bezpieczeństwa, że bez względu na okoliczności, w razie potrzeby, uzyskamy niezbędną pomoc. I że będzie to pomoc na najwyższym poziomie.  

Dodaj komentarz