Prywatne ubezpieczenia medyczne – dlaczego są takie popularne?Państwowa służba zdrowia nie prosperuje tak, jak byś my tego chcieli. Dostęp do przychodni czy poradni pierwszego kontaktu nie jest kłopotliwy. Gorzej wygląda sprawa, jeśli potrzebujemy skorzystać z porady specjalisty. Kardiolog, dermatolog czy nawet stomatolog to lekarze, do których, albo trzeba siedzieć w kolejkach, albo zapisywać się na wizyty z półrocznym wyprzedzeniem. Ograniczona ilość zabiegów, jakie opłaca NFZ, sprawia, iż kolejki na zabiegi czy operacje mają długość kilku lat. Dla niektórych to zdecydowanie za długo. Prywatna opieka medyczna staje się coraz bardziej powszechna, bo jest do niej dostęp. Niekiedy do wizyt w ramach NFZ i tak trzeba dopłacać, na przykład u stomatologa, gdzie za lepsze plomby nie są refundowane. Jak trzeba płacić i siedzieć pół dnia w kolejce, lepiej skorzystać z wizyty prywatnej.

Prywatna opieka medyczna

Jeśli tylko mamy możliwości finansowe, prywatna opieka medyczna jest w zasięgu naszej ręki. Niestety, nie każdego na nią stać. Usługi lekarzy specjalistów kosztują. Nie każdego na nie stać. Ale możemy ułatwić sobie korzystanie z usług lekarzy specjalistów. Ubezpieczenie zdrowotne prywatne gwarantuje nam możliwość skorzystania z usług lekarzy, wymienionych w warunkach umowy ubezpieczeniowej. Niekiedy są to specjaliści zrzeszeni w jednej przychodni lub w całej sieci tego rodzaju placówek. Posiadając takie ubezpieczenie nie ma różnicy czy ząb rozboli nas w domu czy na wyjeździe w Krakowie. Jeśli tylko znajduje się tam przychodnia wymieniona w wykazie placówek, z których usług możemy korzystać, ząb przestanie być dla nas problemem.

Ubezpieczenie zdrowotne

Indywidualnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu zazwyczaj towarzyszy tak zwane ubezpieczenie szpitalne. Ten rodzaj polisy gwarantuje wypłatę świadczeń, jeśli zmuszeni zostaniemy do skorzystania z pomocy szpitalnej. Zwykle jednak warunki umowy ubezpieczeniowej ściśle wskazują, iż wypłata świadczenia należy się, jeśli leczenie szpitalne trwało kilka dni; od tygodnia w wzwyż. Pobyty krótsze nie są podstawą do wypłaty odszkodowania. Ubezpieczenie zdrowotne stanowi dodatkowy rodzaj zabezpieczenia w przypadku choroby lub czasowej niezdolności do pracy wywołanej schorzeniem. Warto je mieć.

Dodaj komentarz