Dlaczego warto zastanowić się nad wykupieniem abonamentu medycznego? Powodem, dla którego zdecydowanie opłaca się sięgnąć po to rozwiązanie są kolejki w przychodniach, odległe terminy wizyt u specjalisty oraz badania diagnostyczne w publicznych placówkach służby zdrowia. Wykupując abonament medyczny można zaoszczędzić wiele stresu, a jeszcze więcej czasu. W ramach obowiązkowego ubezpieczenia w NFZ zagwarantowany jest bardzo szeroki zakres świadczeń medycznych.

Problem w tym, że niejednokrotnie na ich realizację trzeba długo czekać, co uświadamiamy sobie dopiero w chwilach nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Wtedy to, gdy potrzebujemy szybkiej konsultacji specjalisty lub badań diagnostycznych szukamy rozwiązania, które pozwoli nam szybciej uporać się z problemem.

Terminy wizyt

Coraz częściej korzystamy z prywatnych lecznic, które oferują krótsze terminy wizyt i wysoki standard pomocy medycznej. Warto wiedzieć czym jest abonament medyczny i kiedy można z tego rozwiązania skorzystać. Należy dodać, że oferowane są one przez prywatne centra medyczne. Zaproponowane nam może zostać kilka wariantów abonamentu, które różnią się między sobą przede wszystkim zakresem świadczeń. Im jest on większy tym samym cena abonamentu będzie wyższa. Jego koszt zależny jest także od tego, czy będzie miał on charakter indywidualny, czy też rodzinny. W końcu opieką medyczną może zostać objęty partner lub dzieci.

Świadczenia zdrowotne

Abonament upoważnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych wyłącznie w lecznicy lub sieci lecznic, w której go wykupiliśmy, i w zakresie, który ona oferuje. Opłata za usługi jest zryczałtowana. W praktyce oznacza to, że niezależnie od tego, jak często korzystamy z pomocy lekarskiej, składka nie będzie mogła ulec zmianie. Na jej wysokość nie wpływa nasz aktualny stan zdrowia, wiek, a także płeć, co jest dużym plusem abonamentu. Abonament medyczny to rozwiązanie, po które decyduje się sięgać coraz więcej osób, które chcą posiadać dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Dodaj komentarz