Przygotuj się do zakupu nowego samochoduDecydując się na zakup nowego samochodu bardzo wielu ludzi działa impulsywnie i kupuje auta, które podobają im się z zewnątrz, mają ładny kolor, ciekawą karoserię, a w środku fotele wyłożone są skórą. Bardzo często taki wygląd ma tylko zamydlić oczy kupcom i sprawić, że ulegną oni pierwszemu wrażeniu i bez wnikliwego sprawdzenia pojazdu postanowią go zakupić.

Takie tendencje szczególnie wykazują młodzi ludzie, którzy dopiero co ukończyli kurs na prawo jazdy i zdołali zdać egzamin. Bardzo często mają oni odłożone trochę pieniędzy i kupują już samochód zanim dostaną prawo jazdy. Oczywiście jest to bardzo duży błąd. Nie mogą oni w takiej sytuacji wypróbować nawet pojazdu, gdyż groziłoby im to wysokim mandatem i zawieszeniem prawa jazdy, a egzamin musieliby zdawać jeszcze raz.

Szacowane koszta

Należy również pamiętać, że koszty związane z zakupem samochodu nie kończą się na gotówce, którą trzeba za niego zapłacić, ale należy również opłacić oc samochodu, co w przypadku młodych osób kosztuje całkiem sporo nawet wtedy, jeżeli jest to najtańsze oc na rynku. Na początek warto wyznaczyć sobie jakąś górną granicę, jaką chcemy wydać na nowy pojazd, później trzeba zastanowić się nad modelami jakie nas zainteresują. Najlepiej zatrzymać się na trzech do pięciu i z nich wybrać później jeden. Po podjęciu pierwszych decyzji trzeba przejrzeć allegro i otomoto, gdzie jest najwięcej ofert i tam znaleźć po parę samochodów z modeli, które nas najbardziej interesują.

Ostateczna decyzja

Podczas dokonywania wyboru należy pamiętać, że mały silnik równa się małe ubezpieczenia, a im większa pojemność to tym większe koszty, nawet jeżeli chodzi o firmę, która oferuje najtańsze ac. Wybrane samochody trzeba wnikliwie obejrzeć, najlepiej zabrać ze sobą znajomego, który bardzo dobrze zna się na pojazdach mechanicznych i wskaże nam ewentualne usterki. Dopiero po obejrzeniu wszystkich modeli należy decydować się na jeden z nich, wtedy gdy znamy wszystkie plusy i minusy pozostałych, nigdy wcześniej! Warto również spytać poprzedniego właściciela ile kosztowało ubezpieczenie, jednak dla każdego konstruowana jest indywidualna oferta i tutaj bardziej przyda się kalkulator ubezpieczenia oc oraz ewentualnie kalkulator ac, który pomoże znaleźć najtańszego i najbardziej odpowiedniego ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz