Przykre wypadki podczas zagranicznych wakacjiPlanowane od miesięcy wakacje powinny być beztroskim czasem spokojnie spędzonym w wymarzonym kraju. By jednak tak było warto zadbać o każdy szczegół, który może mieć znaczący wpływ na komfort wypoczynku, jak i poziom bezpieczeństwa. Na pewno warto zainwestować w polisę ubezpieczeniową, która zagwarantuje opiekę zdrowotną i ogólnie świadczenia medyczne poza krajem.

Fakt faktem wypadki się zdarzają, lecz nie zawsze osoby ubezpieczone są ofiarami, często także są sprawcami niechcianych zdarzeń, które również ciągną za sobą przykre konsekwencje. Spotkanie z zagraniczną policją czy nawet proces sądowy wytoczony przez osobę pokrzywdzoną mogą dostarczyć wiele stresu. Mając ubezpieczenie na wakacje za granicą każdy, kto znajdzie się w trudnym położeniu, będzie mógł liczyć na pomoc firmy ubezpieczeniowej. Opłaceniem tłumacza czy nawet adwokata zajmie się właśnie ubezpieczyciel.

Zakres ochrony

Oczywiście zakres ochrony zależy w dużej mierze od rodzaju zawartej umowy, jak i sumy, na jaka opiewa polisa. Wybierając się w najdalsze rejony świata, gdzie niestety opieka medyczna charakteryzuje się bardzo wysokimi kosztami leczenia, warto ubezpieczyć się na jak najwyższe sumy. Nawet sto lub dwieście tysięcy złotych gwarantowanych na umowie nie zaszkodzi. W przypadku wyrządzenia komuś krzywdy pomocne będzie również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane ubezpieczenie OC, oczywiście nie jest to związane z pojazdem.

Suma odszkodowania

Poszkodowany może żądać bardzo wysokiej sumy odszkodowania bądź, jeśli doznał poważnej kontuzji, sprawca będzie zobowiązany pokryć koszty, nie tylko pomocy medycznej, lecz także rehabilitacji a ubezpieczenie się od takich zdarzeń sprawi, iż wszystkim zajmie się firma, w której została zawarta polisa. Jak już zostało wspomniane, wszystko zależy od sumy ubezpieczeniowej, im wyższa, tym bardziej można czuć się bezpiecznie, grunt by ubezpieczenie na wyjazd za granicę w ogóle zostało zawarte, bo czasem wymarzone wczasy mogą przerodzić się w najgorszy horror, a przecież trzeba tak niewiele by zapewnić sobie spokój.

Dodaj komentarz