Choroby nowotworowe bardzo szybko mogą spowodować śmierć pacjenta. Oczywiście, nie każdy pacjent chory na chorobę nowotworową umiera, ale każdy na pewno musi poddać się odpowiedniej terapii. Wśród tych osób na pewno są też i takie, które chciałyby wykupić ubezpieczenie na życie.

Czy w ich przypadku jest to możliwe? Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć bardzo krótko.

 

Nowa propozycja firm ubezpieczeniowych

Wiele osób na pewno słyszało, chociażby z różnych reklam, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają do swojej oferty także polisy na wypadek zachorowania na chorobę nowotworową. Polisa ta ma nam zapewnić uzyskanie odszkodowania w chwili, kiedy zachorujemy na chorobę nowotworową. Tego typu ubezpieczenie jest więc dostępne tylko dla osób, które w chwili zawarcia umowy były zdrowe. Czy dla osób już chorych towarzystwa ubezpieczeniowe mają jakieś propozycje?

 

Osoby już chorujące na raka

mogą mieć bardzo duże problemy z wykupieniem polisy na życie. Niezależnie od rodzaju choroby, a jest wiele rodzajów chorób nowotworowych, towarzystwa ubezpieczeniowe wszystkie traktują, jako choroby, które z dużym prawdopodobieństwem zakończą się śmiercią. Dla towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczanie osób chorych na nowotwór wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Ubezpieczyciele nie są skłonni do jego ponoszenia. Stąd w przypadku osób chorych na nowotworowy dostęp do ubezpieczeń na życie jest niezwykle trudny.

 

Osoby po przebytej chorobie nowotworowej

Rak a ubezpieczenie na życieSą w lepszej sytuacji od osób aktualnie chorujących. Aby jednak towarzystwa ubezpieczeniowe zdecydowało się im sprzedać polisę, ich aktualne wyniki badań muszą być bardzo dobre. Przed podpisaniem umowy towarzystwo ubezpieczeniowe zechce ocenić naszą sytuacją i naszą chorobę. Dla ubezpieczyciela najważniejsze jest w tym wypadku:

  • rodzaj nowotworu, na których chorowaliśmy;
  • czas od zakończenia leczenia;
  • konieczność lub nie stosowania leków.

Im dłuższy czas minął od ustania objawów choroby, tym nasza sytuacja przedstawia się korzystniej. Ale pamiętajmy, że często ubezpieczając osoby po chorobie nowotworowej ubezpieczyciele podnoszą składkę.   

Dodaj komentarz